خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15423
۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۰۹:۳۱
به وظیفه خودعمل کنید

درخواست دانشجویان از وزارت ارشاد درباره جنگ روایت ها

 درخواست دانشجویان از وزارت ارشاد درباره جنگ روایت ها
جمعی از دانشجویان در نامه ای به وزیر ارشاد از او درخواست کردند با حمایت از تولید آثار فاخر، به وظیفه خود در دوران جنگ روایت­ ها عمل کند.

به گزارش اس.بی پرس، جمعی از انجمن‌های اسلامی‌ دانشگاه‌ها در نامه‌ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار ساماندهی وضعیت فرهنگی کشور و حمایت از تولید آثار فاخر شدند.

در بخشی از این بیانیه آمده است:

طی سال­های اخیر، فضای فرهنگی کشور به خصوص در حوزه هنر آنقدر تنزل پیدا کرده و وخیم شده که به وضعیت بحرانی فعلی رسیده است، وضعیتی که جز ولنگاری فرهنگی نمیتوان نام دیگری بر آن گذاشت. ولنگاری که در سایه ترک فعل و سیاسی­ کاری مسئولان گذشته، فضا را برای تهاجم هرچه سنگین­تر دشمن به باورها و هویت و سبک زندگی ایرانی-اسلامی ملت ایران و مخصوصا جوانان فراهم کرده است و فرصت بسیار مناسبی نیز به پیاده نظام داخلی دشمن داده تا با هدایت سکان هنری کشور، بدون نگرانی از عواقب، به ترویج تولیدات غیرفاخر، مغایر با فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی و بعضا موهن که با سیاه­ نمایی و   قبح ­شکنی، در ظاهر میخواهند آسیب­های اجتماعی را بیان کنند و در باطن، پروژه تهاجم فرهنگی را پیاده کنند، بپردازند و در عوض، جلوی رشد آثاری که مبلّغ ارزش­های انقلاب هستند را بگیرند.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نباید در برابر رفتار هدایت ­شده­ و صحبت­های دیکته شده عده­ ای قلیلی از هنرمندان اجاره ­ای که با خدشه وارد کردن به ساحت مقدس هنر، به ستون پنجم دشمن تبدیل شده ­اند سکوت کند.

در این جنگ ترکیبی همه جانبه، وظیفه مسئولین کشور است که با موضع ­گیری به موقع و اقدام منطقی و متناسب، مسئولیت خود را در قبال حفظ سنگری که از جانب ملت به آنها سپرده شده به نحو احسن انجام دهند.

امروز ایران نیازمند جهاد فرهنگی است و ما با آثاری همچون سرود سلام فرمانده که با اتکای به نیروهای مردمی و با اخلاص انجام شدند، ثابت کرده­ ایم که توان این جهاد را داریم، اگر عزمی باشد.

فلذا ما به عنوان تشکل­های دانشجویی، با اعلام انزجار خود از دست ­اندرکاران آثار سینمایی که با هدایت دولت­ ها و بنگاه­های مالی غربی و صهیونیستی، سعی در تخریب وجهه فرهنگی و دینی مردم ایران دارند، از جنابعالی به عنوان عضوی از کابینه دولت مردمی انتظار داریم که با ساماندهی فرهنگی کشور و حمایت از تولید آثار فاخر، به وظیفه خود در دوران جنگ روایت­ ها عمل کنید.

والسلام علی من اتبع الهدی

امضاکنندگان:

    انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه رازی
    انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خوارزمی
    انجمن اسلامی دانشجویان علوم پزشکی شهرکرد
    انجمن اسلامی دانشجویان مستقل علوم پزشکی یاسوج
    انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه چابهار
    انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج
    انجمن اسلامی دانشجویان مستقل علوم پزشکی قم
    انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم‌ پزشکی همدان
    انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا همدان
    انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد
    انجمن اسلامی دانشجویان مستقل علوم پزشکی شیراز
    انجمن اسلامی مستقل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
    انجمن اسلامی دانشگاه آیت‌الله العظمی بروجردی
    انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز
    انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز
    انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اراک
    انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه­ای کرمانشاه

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha