خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15430
۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۷:۳۶
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان:

اکتشاف آب‌های ژرف با اولویت سیستان و بلوچستان است

اکتشاف آب‌های ژرف با اولویت سیستان و بلوچستان است
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: یکی دیگر از ردیف های اعتباری امسال اکتشاف آب های ژرف با اولویت سیستان و بلوچستان است.

به گزارش اس.بی پرس، مهرداد عرب اول افزود: حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان ارقام اعتباری و تسهیلات تکلیفی به استان داده شده که بخشی تاکنون ابلاغ و برخی منتظر ابلاغ هستند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان در ادامه بیان کرد: ظرفیت های جدید در قانون بودجه ۱۴۰۱ برای سیستان و بلوچستان دیده شده که این استان بتواند سهم بیشتری در قانون بودجه داشته باشد که شامل افزایش اختیارات شورای برنامه ریزی استان، ظرفیت طرح مطالبه و انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان، تکمیل نیروگاه بادی میل نادر که حدود ۶۳ میلیارد تومان برای آن اعتبار دیده شده زیرا این نیروگاه ظرفیت عظیم و بزرگی برای تامین برق استان و صادرات برق به کشورهای همسایه است و همچنین آبرسانی به زاهدان از دشت تهلاب که در سنوات گذشته وجود نداشته و این پروژه پنج هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی افزود: نگاه دولت به استان سیستان و بلوچستان بسیار مثبت بوده و حدود ۱۲۷ مصوبه، در قالب ۱۳ وزارتخانه، چهار بنیاد صندوق کارآفرینی امید و صدا و سیما بود که مجموع اعتبارات ۱۹ هزار میلیارد تومان است.

عرب ادامه داد: ۲۸ مصوبه تا پایان سال ۱۴۰۰ به طور کامل در استان انجام و ۸۷ مصوبه نیز در حال اجراست و ۱۲ مصوبه از امسال آغاز می شوند.

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha