خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15477
۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۹:۳۵
فرماندار هیرمند:

«بازداشت ۲ مرزبان ایرانی توسط طالبان» صحت ندارد

«بازداشت ۲ مرزبان ایرانی  توسط طالبان» صحت ندارد
سرپرست فرمانداری شهرستان هیرمند گفت: ابعاد درگیری مرزی روز گذشته و شهادت مرزبان ایرانی در حال بررسی است و «بازداشت ۲ مرزبان ایرانی از سوی طالبان» صحت ندارد.

به گزارش اس.بی پرس، میثم برازنده ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت گروهبان یکم "محمد صیادی" از مرزبانان منطقه سیستان گفت: این شهید گرانقدر روز گذشته در پی تعرض افراد ناشناس از طریق خاک کشور افغانستان سمت برجک مرزبانی در نقطه صفر مرزی شهرستان هیرمند به شهادت رسید.

سرپرست فرمانداری شهرستان هیرمند  گفت:هویت مهاجمان در دست بررسی است  اما در این رابطه اخباری در فضای مجازی در حال انتشار است که این حادثه تلخ را درگیری نیرو‌های طالبان با مرزبانی جمهوری اسلامی ایران تلقی کرده‌اند و این در حالی است که ابعاد حادثه هنوز روشن نشده و موضوع از طریق مراجع امنیتی در حال پیگیری است.

وی گفت: همچنین خبر دیگری از شب گذشته مبنی بر "بازداشت دو سرباز مرزبانی توسط طالبان" در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که از اساس شایعه بوده و تکذیب می‌شود.

  گروهبان یکم "محمد صیادی" از مرزبانان هنگ مرزی زابل گروهان مرزی هیرمند شامگاه سه‌شنبه در پی درگیری با اشرار مورد اصابت گلوله قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha