خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15496
۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۲۲:۰۸
نسخه نهایی اصلاح می‌شود

عذرخواهی «جوکر» از معلولان

 عذرخواهی «جوکر» از معلولان
سازندگان برنامه «جوکر» ضمن عذرخواهی از جامعه معلولان از اصلاح نسخه نهایی و بارگذاری مجدد قسمت آخر در پلتفرم پخش‌کننده خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، با انتشار مطلبی و با ارائه توضیحاتی درباره قسمت اخیر که صحنه‌ای از آن منجر به اعتراض جامعه معلولان شده بود، از آن‌ها و هر فردی که با تماشای این صحنه‌ها مکدر شده است، عذرخواهی کرد.

در متن این مطلب آمده است: «مخاطبین عزیز و گرامی جوکر!

‎در یکی از موقعیت‌های قسمت چهارمِ فینال، دو نفر از بازیگران جوکر به صورت بداهه و درلحظه، تصمیم گرفتند تیپی متضاد با عنوان و نقشی که به آن‌ها محول شده بود اجرا کنند تا از این تضاد و تناقض، موقعیتی برای خنداندن شرکت‌کننده‌ها و مخاطب ایجاد شود که همگی می‌دانیم تناقض، تضاد و اغراق از ابزار کمدی است.

واضح است که در آن موقعیت، حضار و انبوهی از مخاطبان به تضاد خلق‌شده خندیدند؛ نوازنده پیانویی به نام بتهوون که از قضا ابزار (دست) برای نواختن پیانو ندارد.

‎نه ایشان و نه هیچ‌کدام از همراهان و سازندگان با تصور توهین به معلولان عزیز با این شکل از دست، فکر هم نکردند، همان‌طور که تعداد انبوهی از مخاطبین هم این تصور را نداشتند، اما به احترام تذکر و توصیه تعدادی از کارشناسان حوزه معلولان، بلافاصله نسخه خروجی مورد بررسی و بازبینی قرار گرفت.

تعدادی از کارشناسان حوزه معلولین با توهین‌آمیز بودن این موقعیت کمدی نسبت به معلولان، قاطعانه مخالف بودند اما تعدادی دیگر از کارشناسان این حوزه، معتقد بودند این صحنه کمدی، می‌تواند تأثیر روانی منفی روی معلولان با این شرایط فیزیکی داشته باشد.

در این شش ماه که با جوکر همراه شما هستیم، افتخار می‌کنیم که معلولان عزیز هم مخاطب جوکر بوده‌اند و در این مدت به جوکر، محبت و لطف داشته‌اند و خوشحالیم که توانسته‌ایم لبخند روی لب‌هایشان بیاوریم. به قدری این افتخار و خوشحالی برای ما ارزشمند است که اگر این لحظه و موقعیت کمدی و طنز بخواهد سهواً باعث رنجیدن یک معلول هم بشود، برای ما مطلوب نیست.»

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha