خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15547
۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۱۶:۱۵
مدرس خیابانی تشریح کرد

مرزهای طولانی سیستان وبلوچستان، فرصتی طلایی برای تجارت

مرزهای طولانی سیستان وبلوچستان، فرصتی طلایی برای تجارت
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مهمترین ویژگی این استان، مرزهای طولانی با سه کشور افغانستان، پاکستان و عمان است که از این مرزها به خوبی استفاده نمی‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، استاندار سیستان و بلوچستان در سفر به شهرستان گلشن و بازدید از گذرگاه مرزی درپان با بیان اینکه هیچ محدودیتی برای تجارت در مرز جالق شهرستان گلشن وجود ندارد، گفت: قرارشده است به صورت ویژه در مرز گلشن، محدودیت تجارت برداشته و هر کالایی که می‌توانیم صادر کنیم.

حسین مدرس خیابانی با تاکید بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) مبنی بر توسعه مبادلات تجاری با ۱۵ کشور همسایه، افزود: باید تلاش شود از ظرفیت مرزها به درستی استفاده شود، هر میزان مرزها رونق داشته باشند، سفره‌های مردم مرزنشین ما نیز پر رزق خواهد بود.

مدرس خیابانی تاکید کرد: با توجه به ضرورت پیوند و مراوده مرزنشینان با آن سوی مرز در قالب اختیارات و استوارنامه مرزبانی توافق شود که مرزنشینان تا شعاع ۵۰ کیلومتر از مرز عبور کنند.

وی خاطرنشان کرد: همه موضوعات استان در سه محور اصلی آب، راه و مرز و دو موضوع و مطالبه مهم، شامل سلامت و آموزش خلاصه می‌شود که اگر بتوانیم این مهم را تامین کنیم شاهد توسعه روز افزون استان خواهیم بود.

انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha