خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15563
۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۱۰:۴۸
ارتباط مخابراتی قطع شد

فریاد بی جواب مردم نیکشهر در سایه بی تدبیری مدیران مخابرات

فریاد بی جواب مردم نیکشهر در سایه بی تدبیری مدیران مخابرات
قطعی بیش از ۲۴ ساعته ارتباط مخابراتی در بخش بنت شهرستان نیکشهر، مردم یکی از بزرگترین بخش های کشور را کلافه و سردرگم کرده است.

به گزارش اس.بی پرس، قطعی های تکراری اینترنت و خطوط تلفن همراه در شهرستان نیکشهر به کابوسی همیشگی و تکراری برای مردم تبدیل شده که تمامی امورات روز مره مردم را مختل کرده است.

بی توجهی های شرکت مخابرات سیستان و بلوچستان و پاسخگو نبودن پر حاشیه ترین مدیر استان و همچنین اهمال کاری های مدیران شهرستانی باعث شده است که مردم و کاسبان در شرایط اقتصادی نامناسب ضرر های های جبران ناپذیری را متحمل شوند.

شهنویی یکی از شهروندان بنتی می گوید: بیش از ۲۴ ساعت است که مردم در بخش بزرگ بنت ارتباط مخابراتی ندارند و خدمات رسانی به آنان دچار مشکل شده است.

او  گفت: روزانه بسیاری از مردم روستایی با طی کردن مسافت های طولانی برای انجام امورات خود به شهر بنت می آیند اما به دلیل نبود ارتباط مخابراتی در بیشتر مواقع ، دادن کرایه های سنگین تنها سهم این مردم می شود.

بلوچی از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور نیز با گلایه شدید از قطعی های تکراری خطوط تلفن همراه و اینترنت گفت : در زمان اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی و زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ، ارتباط اینترنتی و تلفن همراه در برخی از مناطق نیکشهر قطع بوده است و داوطلبان هیچ گونه اطلاعی از زمان مصاحبه و یا مدارک مورد نیاز نداشته اند.

امیری از شهروندان شهر نیکشهر نیز در این باره گفت: در تعدادی از محله های شهر نیکشهر پوشش اینترنتی و مخابراتی مناسب وجود ندارد که زیبنده شهری که به مردم سه شهرستان لاشار، فنوج و قصرقند خدمات رسانی می کند نیست.

مجیب حسنی فرماندار شهرستان نیکشهر گفت : کار پروژه فیبر زمینی نیکشهر به بنت و چاهان متاسفانه در زمان بندی پیش بینی شده انجام نشده است که با اتمام این پروژه در آینده نزدیک مشکل بخشی از قطعی های مخابراتی حل خواهد شد.

حسنی  گفت: به دلیل تاثیرات زیاد فعالیت های جوی مونسون در مناطق مختلف نیکشهر و پراکندگی این شهرستان ، افزایش تیم های فنی و تعمیراتی مخابرات نیکشهر یک نیاز ضروری برای این منطقه محسوب می شود.

فرماندار نیکشهر گفت: یکی از خواسته های اصلی مردم شهرستان نیکشهر توسعه فیبر شهری و اتصال مخابراتی پایدار و دسترسی به اینترنت پرسرعت در مناطق روستایی است که نیازمند توجه و نگاه مطلوب به شهرستان نیکشهر بعنوان پشتیبان ترانزیت کالای اساسی کشور می باشد.

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha