خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15572
۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۱۶:۳۸
فرماندار نیکشهر خبرداد

220 روستای نیکشهر فاقد شبکه آبرسانی

 220 روستای نیکشهر فاقد شبکه آبرسانی
فرماندار نیکشهر گفت: از ۳۴۵ روستای این شهرستان، ۲۲۰ روستا فاقد شبکه آبرسانی استاندارد است که میزان بهره‌مندی مردم را در حوزه آب شرب بهداشتی به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

به گزارش اس.بی پرس، مجیب حسنی امروز اظهار کرد: منابع آبی که تامین کنند آب شرب شهرستان نیکشهر هستند به شدت وابسته به نزولات جوی بود و با کاهش نزولات جوی در سال های اخیر میزان بهره مندی مردم شهرستان به آب شرب بهداشتی  به درصد قابل توجهی کاهش یافته است.

وی افزود: منابع آبی شهر نیکشهر وابسته به سد خیرآباد است که اجرای پروژه خطوط کنترلی آن در حال اجراست که پیشرفت فیزیکی مطلوبی دارد اما  در حال حاضر با کمبود نقدینگی و اعتبار مواجه است  که پیگیری های لازم از طریق معاونت عمرانی استانداری و ریاست برنامه و بودجه استان  انجام شده وامیدواریم با تامین اعتبار مورد نیاز در مدت زمان معقول و مطلوبی به سرانجام برسد.

فرماندار نیکشهر گفت: در سه ماه اخیر و در بازدیدهای میدانی مشکلات حوزه آب شهرستان مورد بررسی قرار گرفت که برخی از مشکلات با کمترین اعتبارات و در مدت زمانی کوتاه قابل برطرف خواهد شد.

این مسؤول بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و در بازه زمانی۶ ماهه مشکلات حدود ۴۰ روستا  در قالب لایروبی چاه‌ها، تجهیز چاهها، اجرای خطوط انتقال و اجرای شبکه داخلی حل خواهد شد و در بعضی از نقاط روستایی مثل منطقه سرگوست بخش بنت که با مشکل تامین منابع آبی مواجه هستند با مطالعات دقیق و کارشناسی و تامین اعتبار در دستگاههای دولتی در آینده ای  نزدیک مشکلات این مناطق نیز مدیریت خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha