خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15616
۱۴۰۱/۰۴/۱۶ - ۱۷:۴۰
مدیرکل هواشناسی استان خبرداد

51 میلی متر باران در قصرقند

 51 میلی متر باران در قصرقند
مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: شبانه روز گذشته از ۲۲ ایستگاه هواشناسی در سرتاسر استان گزارش بارندگی شده که در این بین قصرقند با ۵۱ میلی متر بارش بیشترین مقدار بارش را دریافت کرده است.

به گزارش اس.بی پرس، محسن حیدری امروز با بیان اینکه بیشترین بارش ها در توابع شهرستان نیکشهر و چابهار اتفاق افتاده است اظهار کرد: شارک از توابع شهرستان چابهار ۵۰ میلی متر، ساربوک، هلنچگان و چاهان از توابع شهرستان نیکشهر به ترتیب ۳۵ ، ۳۴ و ۳۲ میلی متر، بل ریمدان و نگور از توابع شهرستان چابهار به ترتیب  ۲۵.۵ و ۱۵.۵ میلی متربارندگی دریافت کرده اند.

وی گفت: شبانه روز گذشته از ۲۲ ایستگاه هواشناسی در سرتاسر استان گزارش بارندگی شده که در این بین قصرقند با ۵۱ میلی متر بارش بیشترین مقدار بارش را دریافت کرده است.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان میزان بارندگی شهر چابهار، نیکشهر و ایرانشهر را به ترتیب ۴.۲، ۰.۴ و ۰.۱ میلی متر اعلام کرد.

وی با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره کل گفت: از روز جمعه ۱۷ تیرماه تا روز دوشنبه شرایط برای رگبارهای پراکنده باران، رعد و برق و تندبادهای شدید لحظه ای در مناطق جنوبی استان وجود دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بارش ها در مناطق مرتفع به صورت تگرگ نیز خواهد بود بیان کرد: جاری شدن رواناب و آبگرفتگی معابر در روزهای مذکور دور از انتظار نیست لذا توصیه می شود از تردد و اسکان در بستر رودخانه های فصلی و صعود به ارتفاعات پرهیز شود.

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha