خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15631
۱۴۰۱/۰۴/۲۱ - ۱۴:۴۴
سازمان هواشناسی اعلام کرد

ورود گرد و خاک از عراق به جنوب غرب کشور

 ورود گرد و خاک از عراق به جنوب غرب کشور
سازمان هواشناسی از وزش باد شدید موقتی و خیزش گرد و خاک در چهار استان و ورود گرد و خاک از عراق به جنوب غرب کشور خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در مناطقی از هرمزگان، ارتفاعات جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب شرق فارس در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، رگبار و رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی همراه با گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

روز چهارشنبه (۲۲تیرماه) در غرب هرمزگان و جنوب شرق فارس رگبار پراکنده رخ می‌دهد. طی سه روز آینده در شمال غرب، غرب و سواحل شمالی کشور روند افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود. در این مدت به سبب تشکیل متناوب گردوخاک روی عراق، در استان‌های مرزی واقع در غرب، جنوب غرب و جنوب کشور گاهی گردوغبار پیش‌بینی می‌شود.

روز پنجشنبه (۲۳ تیرماه) در کل کشور جوی آرام و پایدار استقرار خواهد داشت. جمعه و شنبه (۲۴ و ۲۵ تیرماه) ابرناکی گاهی همراه با وزش باد شدید و رگبار و رعد وبرق در جنوب شرق سیستان و بلوچستان انتظار می‌رود و شرق دریای عمان متلاطم خواهد بود.

بر این اساس، تا آخر هفته در نواحی از نوار شرقی و جنوب غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در سمنان و تهران، اصفهان و برخی مناطق مرکزی کشور وزش باد شدید و در بعضی ساعات خیزش گردوخاک رخ می‌دهد.

آسمان تهران فردا (۲۲ تیرماه) صاف تا قسمتی ابری و وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۸ و روز پنجشنبه (۲۳ تیرماه) صاف و گاهی ظهر وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا (۲۱ و ۲۲ تیرماه) اهواز با دمای ۴۷ و ۴۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۱۳ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

انتهای پیام/

منبع : ilna.news

نظرات شما

capcha