خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15640
۱۴۰۱/۰۴/۲۱ - ۱۶:۳۵
بر اساس اعلام سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور

مهلت ثبت‌نام مسابقات ملی مهارت تمدید شد

 مهلت ثبت‌نام مسابقات ملی مهارت تمدید شد
ثبت‌نام بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت، مقدماتی مسابقات جهانی ۲۰۲۴ لیون فرانسه تا ۱۵ مرداد ماه تمدید شد.

به گزارش اس.بی پرس، مسابقات ملی مهارت رقابت سالم میان جوانان کشور در زمینه‌های مهارتی فنی و حرفه ای است که موجب شناسایی و کشف استعدادهای برتر مهارتی می شود. این مسابقات در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می شود و مدال آوران رشته های منتخب به مسابقات جهانی مهارت می روند.

از مهمترین اهداف برگزاری مسابقات ملی مهارت می توان به ارتقای فرهنگ مهارت آموزی و ایجاد انگیزه کسب مهارت در جوانان، معرفی ظرفیت‌های آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، ارتقای سطح استانداردهای آموزش مهارت در کشور، کشف استعدادهای حرفه‌ای جوانان و معرفی افراد ماهر به صنایع و بنگاههای اقتصادی اشاره کرد.

بر اساس اعلام سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، ثبت نام بیستمین دوره از مسابقات ملی مهارت تا ۱۵ مرداد ماه تمدید شده است.

پیش از این معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از روند ثبت نام بیستمین دوره از مسابقات ملی مهارت تا ۱۷ تیر ماه خبر داده و گفته بود:" داشتن گواهینامه آموزش مهارت از سازمان فنی و حرفه‌ای برای شرکت در مسابقات الزامی است و افراد فاقد گواهینامه می‌توانند در آزمون‌های ادواری سازمان شرکت و پس از دریافت گواهینامه در فرایند مسابقات ثبت نام کنند. "

ثبت نام این دوره از مسابقات از ۲۷ اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده و علاقمندان به شرکت در مسابقات ملی مهارت می توانند با مراجعه به سایت http://worldskills.ir به صورت آنلاین و یا با مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در شهرستان‌های سراسر کشور ثبت نام کنند.

شرط سنی برای داوطلبان رشته های ساخت و تولید تیمی و مکاترونیک، امنیت سایبری، فناوری آب، پردازش ابری و نگهداری هواپیما متولدین ۱۳۷۷/۱۰/۱۲ به بعد و برای سایر رشته ها ۱۳۸۰/۱۰/۱۲ به بعد است.

این دوره از مسابقات در ۴۳ رشته و ۶ گروه تخصصی برگزار می شود و رشته‌های فناوری خودروهای ریلی، پذیرش هتل، خدمات رستوران‌داری، آرایشگری مردانه، بازی های سه بعدی رایانه‌ای، نانوایی نان های حجیم، ساخت و ساز خشک و گچ کاری و نگهداری و تعمیر هواپیما برای اولین بار در مسابقات ملی مهارت شرکت می کنند. برگزیدگان مسابقات پس از حضور در اردوهای مقدماتی به مسابقات جهانی مهارت اعزام خواهند شد.

ثبت نام متقاضیان در بیستمین دوره از مسابقات ملی مهارت به شکل الکترونیکی و آنلاین است و تا ۱۷ تیرماه از طریق تارنمای www.worldskills.ir ادامه دارد.

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha