خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15651
۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۰۹:۱۷
نماینده زاهدان:

هیات حاکمه طالبان باید مطابق کنوانسیون های بین المللی مسئله حق آبه را بپذیرد

هیات حاکمه طالبان باید مطابق کنوانسیون های بین المللی مسئله حق آبه را بپذیرد
نماینده زاهدان و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: هیات حاکمه طالبان باید مطابق کنوانسیون های بین المللی مسئله حقآبه را بپذیرد و بر اساس آن عمل کند، وگرنه ایران می تواند از ابزارهای قانونی استفاده کند زیرا راهکارهای متعددی وجود دارد.

به گزارش اس.بی پرس، فداحسین مالکی در بازدید از طرح های آبرسانی استان در خصوص ضرورت تامین حق آبه رودخانه هیرمند مطابق کنوانسیون های بین المللی از سوی کشور افغانستان، افزود: بعد از روی کار آمدن طالبان جلسات متعددی در مورد حق آبه برگزار شده است اما مشکل اساسی طالبان این است که ساختاری برای این حوزه ندارند.

وی با اشاره به اینکه چاره ای جز صحبت جدی‌تر با طالبان وجود ندارد، ادامه داد: متاسفانه شرایط استان سیستان و بلوچستان بحرانی است و منطقه با عوارض خشکسالی و ریزگردها دست و پنجه نرم می کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ضمن بیان اینکه طالبان مباحثی را مطرح می کنند که خارج از چارچوب بین المللی است، افزود: براساس تصاویر ماهواره ای کمی آب در پشت سد احساس می شود اما آنها باید سد کجکی را باز کنند.

مالکی گفت: در این میان باید اذعان کرد به طور غیررسمی و خارج از مباحث دیپلماسی با رهبری طالبان در قندهار ارتباط برقرار شده است تا موضوع پیگیری شود.

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha