خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15652
۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۰۹:۲۵
استاندار خبر داد؛

سیستان و بلوچستان رتبه اول تصادفات منجر به فوت در کشور

سیستان و بلوچستان رتبه اول تصادفات منجر به فوت در کشور
حسین مدرس خیابانی گفت: ازنظر فوتی‌ها دربین استان‌های کشور، بالاترین آمار، مربوط به سیستان و بلوچستان است و در تصادفات منجر به فوت این استان رتبه اول را داشته است.

به گزارش اس.بی پرس، استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با اعلام آمادگی شهرداری زاهدان این ۶۰ دوربین نظارتی کنترل ترافیک با اعلام اولویت پلیس در بلوار خلیج فارس و خیابان دانشگاه زاهدان تا نیمه اول مرداد ماه سال جاری راه اندازی می‌شود.

حسین مدرس خیابانی گفت: به لحاظ تعداد تصادفات در بین استان‌ها رتبه ۳۰ ام را در کشور داشتیم، اما ازنظر فوتی‌ها دربین استان‌های کشور، بالاترین آمار، مربوط به سیستان و بلوچستان است و در تصادفات منجر به فوت این استان رتبه اول را داشته است.

او گفت: ۸۷ درصد تصادفات مربوط به ورودی شهر‌ها بوده و بیشترین نوع تصادفات از نوع رخ به رخ به دلیل جاده‌های دو طرف است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۶۰ دوربین نظارتی کنترل ترافیک در زاهدان راه اندازی می‌شود.

به گفته او کنترل و نظارت در شهر زاهدان تا حد زیادی می‌تواند به کاهش تصادفات رانندگی درون شهری کمک کند.

او گفت: اگر بتوانیم برای دوربین‌های هوشمند در سطح استان سیستان و بلوچستان کد تعریف کنیم به راحتی می‌شود با کسانی که قانون را زیر پا می‌گذارند برخورد کرد.

مدرس خیابانی گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی و ورود زائرین عزیز پاکستانی از مرز ریمدان باید تدابیر لازم برای ایجاد محدودیت‌های ترافیکی جهت سهولت در جابجایی زائران از مرز‌های ریمدان و میرجاوه در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha