خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15660
۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۱۷:۰۰
آغاز سفر خاورمیانه ای

بایدن وارد فلسطین اشغالی شد

 بایدن وارد فلسطین اشغالی شد
رئیس جمهور آمریکا در سخنانی در فرودگاه بن گوریون ضمن تکرار مواضع آمریکا در قبال سرزمین های اشغالی، گفت از نظر من راه حل دو کشوری بهترین راه برای تضمین آینده اسرائیلی‌ها و فلسطینی هاست.

به گزارش اس.بی پرس، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در آغاز سفر خاورمیانه ای خود وارد فلسطین اشغالی شد. رئیس جمهور آمریکا در فرودگاه بن گورین در تل آویو مورد استقبال یائیر لاپید نخست وزیر و نفتالی بنت وزیر امور خارجه و اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی قرار گرفت.


بایدن وارد فلسطین اشغالی شد بایدن وارد فلسطین اشغالی شد بایدن وارد فلسطین اشغالی شد بایدن وارد فلسطین اشغالی شد بایدن وارد فلسطین اشغالی شد بایدن وارد فلسطین اشغالی شد بایدن وارد فلسطین اشغالی شد بایدن وارد فلسطین اشغالی شد بایدن وارد فلسطین اشغالی شد بایدن وارد فلسطین اشغالی شد بایدن وارد فلسطین اشغالی شد بایدن وارد فلسطین اشغالی شد
 
رئیس جمهور آمریکا پس از ورود به فلسطین اشغالی در سخنانی در فرودگاه بن گورین سفر دو باره به فلسطین اشغالی را برای خود باعث افتخار دانست و همچنین این گفته اش را تکرار کرد که برای صهیونیست بودن، لازم نیست حتماً یهودی باشی.
رئیس جمهور آمریکا گفت: رئیس هرتزوگ و نخست وزیر لاپید، برای من باعث افتخار است که دوباره در کنار دوستانم بایستم و به کشور مستقل یهودی اسرائیل سفر کنم. (ریچارد) نیکسون، اولین رئیس جمهور آمریکا بود که در سال ۱۹۷۴ به اسرائیل سفر کرد. همان طور که اشاره کردید، اولین سفر من در سال ۱۹۷۳ بود، وقتی که سناتور جوانی از ایالت دلاور آمریکا بودم. این سفر چند هفته قبل از جنگ «یوم کیپور» انجام شد. من این شانس را داشتم که با گلدا مِیِر، نخست وزیر اسرائیل دیدار کنم. هیچ وقت یادم نمی‌رود که کنار آقایی در سمت راستم نشسته بودم که نامش رابین بود و حالا که به آن روز‌ها فکر می‌کنم می‌بینیم که چقدر مفتخر بوده ام که در کنار بخشی از تاریخ این سرزمین بوده ام. من همیشه گفته ام و دوباره می‌گویم برای صهیونیست بودن، لازم نیست حتماً یهودی باشی. نکته این است که از آن تاریخ به بعد، با تمام نخست وزیر‌ها آشنا بوده ام و این مایه افتخار من است.


تعهد تزلزل ناپذیر آمریکا در برابر امنیت رژیم صهیونیستی
بایدن گفت: و وقتی که رئیس جمهور شدم، با افتخار گفتم که روابط ما با اسرائیل قوی‌تر از هر زمان دیگری است. با این دیدار، روابط ما بیش از پیش قوی‌تر می‌شود، بر تعهدی تزلزل ناپذیر که آمریکا در برابر امنیت اسرائیل دارد، از جمله شراکت در بسیاری از پیشرفته‌ترین سامانه‌هایی که اسرائیل در دنیا داراست، تاکید می‌کنیم. از اینجا، من بلافاصله گزارش‌هایی درباره سامانه‌های موشکی و دفاعی را که اسرائیل دارد دریافت می‌کنم، از جمله حمایت آمریکا از گنبد آهنین، و سامانه جدید لیزری اسرائیل با نام شعاع آهنین؛ ما ارتباط‌های خود را هرچه بیشتر در حوزه‌های علم و نوآوری گسترده‌تر می‌کنیم و برای مقابله با چالش‌های جدید با همدیگر در حوزه فناوری همکاری می‌کنیم. ما به گسترش ادغام اسرائیل در منطقه ادامه می‌دهیم، اشکال جدید در حال ظهور برای تعامل را گسترش می‌دهیم، ازجمله نشست‌های ”آی تو یو تو“ که آمریکا و اسرائیل و نیز هند را در کنار هم قرار می‌دهد تا همکاری‌های خود را در حوزه خاورمیانه و هند-اقیانوس آرام هر چه بیشتر کنند.

بایدن به زعم خود راه حل دو کشور را بهترین راهکار دانست
بایدن افزود: صلح بیشتر، ثبات بیشتر، ارتباطات بیشتر بسیار حیاتی هستند، برای همه مردم منطقه حیاتی هستند. از این روست که درباره حمایت ادامه دار من درباره راه حل دو کشوری صحبت می‌کنیم و از نظر من بهترین راه برای تضمین آزادی، رفاه و مردمسالاری در آینده برای اسرائیلی‌ها و فلسطینی هاست. ما ارتباط بین مردم دو طرف را ارج می‌نهیم که ارتباطی بادوام است که دو کشور را به هم مرتبط می‌کند، تاریخ را یادآور می‌شود تا هرگز تکرار نشود. اواخر امروز به یادمان قربانیان هولوکاست می‌رویم که برای گرامیداشت زندگی شش میلیون یهودی است که در نسل کشی از دست رفتند و در کنار حرمت، وحشت هولوکاست را برای کسانی که از دست دادیم همراه داشته باشیم که هرگز اجازه ندهیم این درس فراموش شود.

 
روابط آمریکا و اسرائیل شامل همه حوزه‌ها می‌شود

رئیس جمهور آمریکا گفت: ما به دنبال اشتراک در مقابله با سموم تمام نشدنی یهودی ستیزی هستیم، در هر جایی که چهره زشت خود را نمایان سازد. در هر جایی که خود را نشان بدهد، با آن مقابله می‌کنیم. روابط آمریکا و اسرائیل شامل همه حوزه‌ها می‌شود و برای آینده همه ما اهمیت دارد. ما در ارزش‌های مشترک خود و دیدگاه مشترک خود متحد هستیم. در چند روز آینده انتظار این را دارم که اسرائیل و آمریکا در کنار هم برای سود رسانی به همه دنیا به رشد و رفاه ادامه بدهند، در اینکه به سود همه دنیا باشد جدی هستم.

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha