خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15671
۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۲۰:۴۷
در دومین سالگرد شهدای مدافع سلامت سیستان وبلوچستان مطرح شد؛

«غلامعلی کفاش»، سیدالشهدای سیستان وبلوچستان است/ ایثار مدافعان سلامت در تاریخ ماندگار خواهد شد

«غلامعلی کفاش»، سیدالشهدای سیستان وبلوچستان است/ ایثار مدافعان سلامت در تاریخ ماندگار خواهد شد
قربان علی بندانی، فرمانده مرکز بهداری رزمی جنوب شرق نیروی زمینی سپاه سلمان گفت: شهید کفاش سید الشهدای شهدای سلامت در سیستان و بلوچستان است.

به گزارش اس.بی پرس، صبح امروز مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت مدافعان سلامت سیستان و بلوچستان در تالار بوعلی دانشکده دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.

آیت الله مصطفی محامی؛ نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای سلامت به ویژه شهدای سلامت سیستان و بلوچستان بیان کرد: شهدای دفاع مقدس، مدافعان حرم و امنیت، مدافعان سلامت و سایرشهدا فارغ از نگاه مادی با اندیشه و نگاه اخروی و سعادت در میدان نبرد حاضر شدند و جان خود را فدا کردند.

وی افزود: یکی از بهترین اعمال در نزد خداوند متعال خدمت به مردم است و شهدای سلامت ما برای حفظ سلامت و نجات مردم از بیماری با جان فشانی در این راه به بهترین شکل ممکن این را نشان دادند.

آیت الله محامی تصریح کرد: چه زیباست انسان برای رسیدن به رشد و سعادت خود نگاهی فارغ از بهشت و جهنم داشته باشد و فقط خدا را در نظر داشته باشد.

نماینده ولی فقیه اظهار کرد: مدافعان سلامت تا پای جان در مسیر خدمت به کشور و سلامت مردم ماندند و با نگاه مجاهدانه و ایثارگرانه در این راه خدمت رسانی کردند که بسیاری از این افراد در این راه به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: برای حل مشکلات کشوراین اعتقاد و نگاه مجاهدانه لازم است، باید راه شهدا را ادامه دهیم تا بتوانیم به نگاه و مرام و شیوه و روش آنان برسیم، باید پیام جان فشانی های شهدا را در تاریخ ثبت و ضبط و به نسل های آینده منتقل کنیم تا با فرهنگ ایثار و مقاومت اشنا شوند.

شهید کفاش سید الشهدای شهدای سلامت سیستان و بلوچستان

قربان علی بندانی، فرمانده مرکز بهداری رزمی جنوب شرق نیروی زمینی سپاه سلمان در ادامه این مراسم به بیان خاطرات و اقدامات خستگی ناپذیر سردار شهید کفاش فرمانده بهداری جنوب شرق نیروی زمینی سپاه در ایام کرونا در استان پرداخت و بیان کرد: شهید کفاش سید الشهدای شهدای سلامت سیستان و بلوچستان است.

وی افزود: شهید کفاش در ایام سخت بیماری کرونا در استان تا پای جان از فعالیت و خدمت به مردم دست نکشید.

بندانی تصریح کرد: در ادامه اقدامات اخیر مرکز بهداری جنوب شرق دو اقدام بسیار ارزشمند دیگر در استان رقم خورد که جهاد سلامت برای رفع محرومیت زدایی در سیستان و بلوچستان و ایجاد شهرک سلامت در استان از جمله آنهابه شمار می رود.


وی با اشاره به افزایش مجدد آمار کرونا گفت: تعداد مبتلایان در استان به 7 برابر رسیده است که می طلبد به مراعات نکات بهداشتی توجه و نسبت به واکسناسیون دوز یاداور اقدام کنیم.

شهید کفاش به عنوان فرمانده عرصه جهاد سلامت

حسن علی نوری؛ دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی- اجتماعی سیستان و بلوچستان با اشاره به خاطراتی از شهید کفاش گفت: غرابت و نزدیکی این شهید به جهاد در عرصه سلامت نشات گرفته از تجربه گرانقدر دفاع مقدس بود.

با اشاره به اینکه فرمانده هان نظامی ما همیشه در خط مقدم بودند افزود: شهید کفاش به عنوان فرمانده عرصه جهاد سلامت در استان عملا این پیام را در زندگی خودش به همه نسل ها منتقل کرد.

وقتی بیمارستان بوعلی مملو از بیماران کرونایی شد شخصا شهید کفاش ورود پیدا کردند و زمینه انتقال بیماران را به بیمارستان نبی اکرم شخصا برای انتقال بیماران اقدام کردند.

در همه ی شهدای ما به صورت ویژه شاهد بودیم عشق و ارادت و علاقه مندی و توجه به ساحت سیدالشهدا است.

گفتنی است در پایان این مراسم از رسانه های فعال در این حوزه تقدیر شد که پایگاه خبری عصرهامون نیز در بین تجلیل کنندگان بود.


انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha