خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15672
۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۲۰:۵۶
معاون سفیر روسیه تاکید کرد

گسترش روابط میان کابل و مسکو

گسترش روابط میان کابل و مسکو
همزمان با رسیدن کمک‌های بشردوستانه روسیه به زلزله‌زدگان افغانستانی، معاون سفیر این کشور در کابل از علاقه‌مندی مسکو به گسترش روابط با کابل خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، «آنتون لاوروف»، معاون سفیر روسیه در کابل با تاکید بر گسترش روابط میان کابل و مسکو، گفت که کشورش علاقمند همکاری در بخش‌های اقتصادی و سیاسی با افغانستان است.

این در حالی است که، شانزده تُن کمک بشردوستانه روسیه امروز (چهارشنبه) به کابل رسید و قرار است این کمک‌ها در میان آسیب دیده‌گان زمین‌لرزه اخیر در ولایت‌های خوست و پکتیکا توزیع شوند.

آنتون لاوروف افزود: «ما امیدوار هستیم که همکاری روسیه و افغانستان در عرصه آوردن کمک‌های بشردوستانه ادامه خواهد یافت و در چند روز آینده نیز یک بخش دیگر از این کمک‌ها به افغانستان می‌رسد.»

معاون سفیر روسیه از کمک‌های کشورش در بخش‌های بشری، اقتصادی و سیاسی به افغانستان نیز خبر داد و ابراز امیدواری کرد که این کمک‌ها دوستی میان دو کشور را بیشتر سازد.

مسوولان وزارت دولت طالبان در امور رسیدگی به حوادث با استقبال از این کمک‌ها، از جامعه جهانی و کشور‌های دیگر خواستند که کمک‌ها را سیاسی نسازند.

بر اساس اعلام مقامات طالبان در نتیجه زلزله اخیر افغانستان بیش از هزار و صد تن در پکتیکا و خوست جان باخته و بیش از ۶۰۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : snn.ir

نظرات شما

capcha