خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15690
۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۱۶:۰۲
با انتشار به زبان بلتی؛

ویدئو: سلام فرمانده به شمال پاکستان رسید

ویدئو: سلام فرمانده به شمال پاکستان رسید
سرود «سلام فرمانده» به زبان بلتی (شمال پاکستان) و با صدای مداحان این کشور به همت جامعه روحانیت بلتستان پاکستان منتشر شد.

به گزارش اس.بی پرس، سرود سلام فرمانده که این روزها مورد توجه آحاد جامعه ایران و بین‌الملل و به ویژه کودکان و نوجوانان قرار گرفته است، توسط مداحان نادم علی شگری و محمد تقی ذاکر به زبان بلتی منتشر شد

به گفته محمد ابراهیم صابری، کارگردان این سرود مهدوی به زبان بلتی، سلام فرمانده توسط فرزندان طلاب بلتستان پاکستان ساکن قم با همخوانی مداحان معروف بلتی زبان، نادم شگری و محمد تقی ذاکر تولید و منتشر شده است و حجت‌الاسلام سید اطهر موسوی نیز شعر سلام فرمانده را به زبان بلتی بازگردانی و ترجمه کرده است.

وی افزود: سلام فرمانده به یک نماد جهانی تبدیل شده است و در راستای همگامی خود با سرود سلام فرمانده و تأثیر معنوی، فرهنگی و تربیتی این سرود، کار روی این پروژه را با حضور بیش از ۱۶۰ نفر از فرزندان طلاب بلتستانی ساکن قم از یک ماه قبل آغاز کردیم و الحمدلله در هفته گذشته با زیرنویس زبان انگلیسی و اردو منتشر شد و با استقبال پرشور مردم انقلابی منطقه بلتستان و پاکستان قرار گرفت.

همچنین قرار است مردم پاکستان در تجمع‌های بزرگ این دسرود را همخوانی کنند. بر همین اساس، مسابقه حفظ سرود سلام فرمانده در پاکستان اجرایی شده است.

ابوذر روحی مداح معروف کشورمان برای اجرای سرود سلام فرمانده وارد پاکستان شد.

روحی در فرودگاه بین المللی شهر لاهور مورد استقبال خانم سکنیه مهدوی رئیس آکادمی قرآن و اهل بیت علیهم السلام و شخصیت‌های دینی پاکستان قرار گرفت.

«سکینه مهدوی» رئیس آکادمی قرآن و اهل بیت (ع) در لاهور و مجری این برنامه در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: دوازدهمین مراسم جشن مرج البحرین توسط اکادمی قرآن و اهل بیت ع در لاهور برگزار می‌شود.

مهدوی تصریح کرد: هدف این برنامه رساندن پیام ائمه معصومین علیهم السلام به تمامی ادیان و مذاهب و برای ایجاد همبستگی و همدلی میان مسلمانان پاکستان با حضور رهبران و مردم از اقشار مختلف دینی و سیاسی هرسال در سالن اجلاس ایوان اقبال لاهور برگزار می‌گردد.

وی اعلام کرد: مراسم امسال را از غدیر تا ظهور نامگذاری کردیم و در این برنامه مولوی طیب گیلانی روحانی برجسته اهل حدیث، مولوی ضیاءالله شاه بخاری، حجت الاسلام و المسلمین امین شهیدی رهبری مجمع امت واحده پاکستان، خانم سیلی بخاری عضو پارلمان پاکستان، شمشاد خان نماینده پاکستان در سازمان ملل، رؤسای خانه‌های فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در پاکستان و دیگر رهبران سیاسی و دینی پاکستان نیز حضور خواهند داشت.

وی در ادامه گفت: در این برنامه جناب ابوذر روحی مداح معروف سلام فرمانده بعنوان مهمان ویژه حضور پیدا کرده و سرود سلام فرمانده را اجرا خواهد کرد.

مهدوی افزود: پیش بینی ما این است که با توجه به اینکه جناب ابوذر روحی در این برنامه حضور پیدا می‌کند بیش از ۷ هزار نفر در این برنامه شرکت کنند.

سرود سلام فرمانده به زبان بلتی در مسجد مقدس جمکران و حرم حضرت معصومه سلام الله علیها ضبط شده است که در ادامه فیلم آن را با زیرنویس فارسی مشاهده می‌کنید:


download

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha