خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15704
۱۴۰۱/۰۴/۲۷ - ۱۵:۰۷
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان:

شروع مجدد حفاری چاه‌های ژرف سیستان در دستور کار قرار گرفت

شروع مجدد حفاری چاه‌های ژرف سیستان در دستور کار قرار گرفت
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر که در سفر یک روزه وزیر کشور به سیستان، سرگیری حفاری چاه‌های ژرف در دستور کار قرار گرفت، گفت: شیرین‌سازی ۱۰ میلیون متر مکعب در منطقه سیستان و سراوان در مرحله بررسی پیشنهاد سرمایه‌گذاران است.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا قاسمی در خصوص جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه سیستان که با حضور وزیر کشور، استاندار، فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور، "حبیب‌الله دهمرده" نماینده سیستان برگزار شد، بیان کرد: در این نشست مباحث مهم و ارزشمندی مطرح و تصویب شد که با عملیاتی شدن آن گام‌ههای بزرگی در راستای رفع بخشی از مشکلات مردم منطقه سیستان برداشته خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت ایجاد شده چاه‌های ژرف در منطقه سیستان اظهار کرد: برای چاه شماره ۳، احداث یک واحد آب‌شیرین‌کن به ظرفیت ۲۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز توسط شرکت آب و فاضلاب و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفته است.

قاسمی با بیان اینکه فاز اول طرح فوق به میزان ۱۰۰۰ متر مکعب در شبانه روز در آینده نزدیک در مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد، افزود:  با تکمیل سازه‌های مورد نیاز و احداث دستگاه‌های شیرین‌سازی بخشی از کمبود آب شرب شهر ادیمی و روستاهای شهرستان نیمروز تأمین می‌شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: با توجه به تخصیص در نظر گرفته شده به میزان ۱۰ میلیون متر مکعب شیرین‌سازی توسط وزارت نیرو، مناقصه انتخاب سرمایه‌گذار برگزار شده و در مرحله بررسی پیشنهاد سرمایه‌گذاران برای شیرین‌سازی ۱۰میلیون متر مکعب در منطقه سیستان و سراوان است.

وی در پایان اضافه کرد: همچنین در این جلسه مقرر شد که حفاری چاه‌های ژرف مجدد آغاز شود.

بر اساس این گزارش؛ وزیر کشور با هدف رسیدگی به مشکلات مردم استان و اتخاذ تصمیمات لازم در این‌ رابطه به سیستان سفر کرد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مردم این منطقه قرار گرفت.

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha