خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15707
۱۴۰۱/۰۴/۲۷ - ۱۵:۲۰
به قلم فرشید عابدی

هزینه‌های چند 100 میلیونی سفر وزیر کشور به سیستان و بلوچستان برای هیچ

هزینه‌های چند 100 میلیونی سفر وزیر کشور به سیستان و بلوچستان برای هیچ
سیستان هم اکنون در شرایط بحرانی قرار دارد، مشکلات عدیده حاصل از عدم دریافت حق آبه سلامت و معیشت مردم را به شدت تحت تاثیر قرار داده و حضور مقامات ارشد کشور به منطقه باید نوید بخش بهبود شرایط باشد، اما سفر های این چنینی در جامعه نتیجه عکس دارد و ناامیدی را در بطن جامعه رواج می‌دهد.

اس.بی پرس_فرشید عابدی: برنامه ششمین سفر وزیر کشور به منطقه سیستان شامل جلسه ای در محل فرودگاه زابل و آغاز به کار قرارگاه غدیر عنوان شده، از آنجایی که تکنولوژی شرایط برگزاری چنین جلساتی را به صورت ویدیو کنفرانسی میسر کرده و در تمام وزارت خانه ها این امر رایج است، بنابراین استفاده از پرواز اختصاصی برای این سفر صرفا هدر دادن منابع بیت المال است و باید نمایندگان مردم نسبت به چنین رویکردی در خانه ملت واکنش نشان داده و از ابزار نظارتی خود بهره برند.

سیستان هم اکنون در شرایط بحرانی قرار دارد، مشکلات عدیده حاصل از عدم دریافت حق آبه سلامت و معیشت مردم را به شدت تحت تاثیر قرار داده و حضور مقامات ارشد کشور به منطقه باید نوید بخش بهبود شرایط باشد، اما سفر های این چنینی در جامعه نتیجه عکس دارد و ناامیدی را در بطن جامعه رواج می دهد.

تجارت مرزی، کوله بری، فعال شدن بازارچه‌های مرزی، اجرای طرح رزاق، منطقه آزاد سیستان، مدیریت منابع آبی مولفه های مهمی برای بهبود شرایط ساکنان منطقه سیستان و نگه داشت جمعیت در منطقه محسوب می شود که بسیاری از موارد مذکور جزیی از اختیارات وزیر کشور است که باید نسبت به این مواضع، کنش‌گر عمل کند.

بنا به اظهارات برخی از متولیان امر، قرارگاه غدیر برای تسریع در اجرای طرح ها و فعالیت ها موثر است، اما آغاز به کار چنین قرارگاهی می توانست مانند بسیاری از طرح های عمرانی و … به صورت ویدیو کنفرانسی انجام شود، علی ایحال باید برای هر هزینه کردی توجیه منطقی وجود داشته باشد.

برنامه از پیش تعیین شده سفر وزیر کشور بایستی با آنچه که در زابل رخ داده را با یکدیگر قیاس کرد که آیا هدف وزیر کشور فقط برگزاری جلسه ای در فرودگاه زابل بوده و یا عامل دیگری موجب شده تا احمد وحیدی سفرش را نیمه کاره رها کرده به تهران بازگردد.

یکی از نمایندگان حوزه انتخابیه سیستان طی مصاحبه ای اعلام کرد به علت عدم اجرای مصوبات قبلی وزیر کشور، در این سفر وی را همراهی نمی کند. وزیر کشور در زمینه حق آبه رودخانه هیرمند نیز صرفا اظهار امیدواری کرد که مسوولان هیات حاکمه طالبان به تعهدات خود عمل کنند.

مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان باید از ابزارهای نظارتی خود برای بررسی عملکرد وزیر کشور در زمینه تعهدات، مصوبات سفر وی و همچنین میزان اختیارات وی در زمینه رفع مسائل استان بررسی کنند و اگر فعلی از جانب وی انجام نشده با وی برخورد شود.

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha