خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15716
۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۳:۳۵
وزیر جهاد کشاورزی:

سیستان و بلوچستان «پایلوت اجرای طرح‌های کشاورزی ایران» می‌شود

سیستان و بلوچستان «پایلوت اجرای طرح‌های کشاورزی ایران» می‌شود
وزیر جهاد کشاورزی گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته مقرر شده سیستان و بلوچستان به عنوان پایلوت طرح‌های کشاورزی کشور در نظر گرفته شود و در این راستا توسعه نخلستان‌های استان در اولویت است.

به گزارش اس.بی پرس، عملیات ساخت یک هزار و دو واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن ویژه کارکنان سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان صبح امروز با حضور وزیر جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان استان در زاهدان کلنگ‌زنی شد.

وزیر جهاد کشاورزی در این مراسم  بر نگاه ویژه این وزارتخانه به توسعه حوزه کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته مقرر شده سیستان و بلوچستان به عنوان پایلوت طرح‌های کشاورزی کشور در نظر گرفته شود و در این راستا توسعه نخلستان‌های استان در اولویت است.

سیدجواد ساداتی‌نژاد گفت: با توجه به ظرفیت ویژه منطقه بلوچستان در جنوب این استان در زمینه تولید میوه‌های گرمسیری به ویژه موز، طرح تامین موز مورد نیاز کشور از برنامه‌های ویژه وزارتخانه است که با استقبال خوب بخش خصوصی مواجه شده است.

او به اینکه تاکنون در زمینه پرورش شتر در سیستان و بلوچستان اتفاقات خوبی برای تامین گوشت مورد نیاز کشور رقم خورده، گفت: برنامه داریم با توجه به ظرفیت موجود، پرورش شتر در این خطه از کشور را توسعه دهیم. این استان با توجه به مرز‌های گسترده می‌تواند تامین کننده گوشت کشور باشد.

وزیر جهاد کشاورزی به ضعف سیستان و بلوچستان در حوزه تولید مرغ و تخم مرغ گفت: برنامه‌ریزی شده تا از طریق راه‌اندازی واحد‌های متعدد تولیدی، تولید مرغ و تخم مرغ در این استان بدون محدویت شکل بگیرد و تا پایان سال در این زمینه به خودکفایی برسد.

سرپرست جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان نیز گفت: احداث دو هزار و ۲۱۰ واحد مسکونی در دو فاز در شمال و جنوب استان بر اساس تفاهم‌نامه بین وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی آغاز شده است.

سیدمحمدرضا سیدحسینی  گفت: فاز اول که امروز شاهد کلنگ‌زنی آن هستیم شامل ۱۰۰۲ واحد در شمال استان و ۴۶٣ واحد در جنوب استان و در فاز دوم ۴۵٨ واحد در شمال و ٢٨٧ واحد در جنوب استان خواهیم داشت که طبق زمانبندی فاز اول در مدت زمان ١٨ ماه ساخته می‌شود و در اختیار کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان و ادارات و شرکت‌های وابسته قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha