خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15717
۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۰۰:۰۰
در شمال سیستان و بلوچستان

بازگشایی مرز میلک پس از ۲۳ روز مسدودی

بازگشایی مرز میلک پس از ۲۳ روز مسدودی
مرز میلک در شمال سیستان و بلوچستان، پس از ۲۳ روز مسدودی از امروز بازگشایی شد و رفت و آمد از طریق پل ابریشم جریان پیدا کرد.

به گزارش اس.بی پرس، سرپرست فرمانداری هیرمند گفت:  به دلیل بروز برخی اتفاقات در نوار مرزی مشترک میان ایران و افغانستان در محدوده مرز میلک، مسیر ترانزیتی پل ابریشم در این مرز از ۲۰ روز پیش از سوی کشور افغانستان بسته شده بود که با توجه به اهمیت صادرات و ترانزیت کالا از پایانه مرزی میلک به درخواست هیات حاکمه افغانستان این مجموعه مرزی از امروز فعال شد.

میثم برازنده افزود: با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران اعتقاد به حسن همجواری و رعایت معاهدات بین المللی دارد درخواست هیات حاکمه افغانستان را در خصوص مذاکره پذیرفته و به همین سبب مذاکرات لازم به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شدو دراین مذاکرات نماینده عالی کشور افغانستان اعزامی از کابل پس از سیر مذاکرات با نماینده جمهوری اسلامی ایران توافق کردند که پل ابریشم از امروز و با توجه به اهمیت ترانزیت و ظرفیت‌هایی که مجموعه میلک دارد در حوزه تجارت بازگشایی و فعال شود.

وی افزود: در این مذاکرات توافق شد تجار ایرانی و افغانستانی می توانند به مانند گذشته از ظرفیت این مجموعه برای تبادلات تجاری و بین المللی استفاده کنند.

میلک در ۲۴۰ کیلومتری شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در همسایگی ولایت نیمروز افغانستان قرار دارد.

انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha