خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15720
۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۹:۱۱
میراحمدی:

مرز خسروی در مراسم اربعین باز می‌شود

مرز خسروی در مراسم اربعین باز می‌شود
رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت:‌ با توافقاتی که با ستاد اربعین عراق و مقامات عراقی صورت گرفته،‌ مرز خسروی برای ورود زائران ایرانی به عراق در مراسم اربعین باز می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، سید مجید میراحمدی در حاشیه نشست امروز ستاد مرکزی اربعین اضافه کرد: گفتگوهایی درباره باز شدن مرز تمرچین و باشماق برای ورود زائران به عراق صورت گرفته که در حال عملیاتی شدن است. همچنین برای انتقال موکب‌ها از مرز سومار با مقامات عراقی به توافقاتی رسیده‌ایم.

به گفته رئیس ستاد مرکزی اربعین، ثبت نام در سامانه متقاضیان اربعین حسینی(سماح)، داشتن گذرنامه با بیش از شش ماه اعتبار، تزریق دو دز واکسن برای زائران و واکسن یادآور را برای کسانی که شش ماه از تزریق واکسن آنها گذشته، از شرایط لازم برای ورود به کشور عراق در مراسم اربعین اعلام کرد.

آقای میراحمدی گفت: برای از جلوگیری از ازدحام زائران در مرزها سعی داریم برنامه‌هایی برای نوبت‌دهی به ورود زائران در مرزها انجام شود.

رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: تلاش می‌کنیم حتی المقدور زائران را به صورت گروهی به کشور عراق اعزام کنیم؛ برنامه داریم مسجدها محوریت اعزام زائران را به عهده بگیرند و مدیریتشان برعهده این مکان‌ها باشد.

وی همچنین بر مدیریت جمعیت در گرما، ایجاد سایبان‌، کارخانه‌های یخ و تأمین آب شرب پایدار به عنوان برنامه‌های ستاد مرکزی اربعین تأکید کرد.

آقای میراحمدی یادآوری کرد که هیچ دستگاهی حق گرفتن یک ریال از زائران را به غیر از مصوبات ستاد مرکزی اربعین ندارد

انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha