خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15722
۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۹:۲۷
سخنگوی صنعت برق عنوان کرد؛

رکوردشکنی مصرف برق کشور/ امروز سخت‌ترین روز صنعت برق است

رکوردشکنی مصرف برق کشور/ امروز سخت‌ترین روز صنعت برق است
سخنگوی صنعت برق با اعلام اینکه مصرف برق امروز به شدت افزایش پیدا کرده است، گفت: امروز سخت‌ترین روز صنعت برق است و خوزستان دمای بالای ۵۰ درجه را تجربه می‌کنند و برق این مناطق باید تامین شود.

به گزارش اس.بی پرس، مصطفی رجبی مشهدی اظهار داشت: طبق نمودارها، مصرف برق امروز به شدت افزایش پیدا کرده و در هر ساعت هزار مگاوات نسبت به رکورد هفته گذشته در روز ۲۱ تیر، بیشتر شده است.

وی افزود: در روز ۲۱ تیر ۱۴۰۱ رقم مصرف برق در ساعات اوج به ۶۸ هزار و ۱۰۷ مگاوات رسید که در صورت ادامه روند مصرف امروز، این رقم به بیش از ۶۹ هزار مگاوات خواهد رسید، در صورتی که تأمین نیروگاه‌های کشور کمتر از این میزان است.

رجبی مشهدی اضافه کرد: لازم است مشترکین در ساعات اوج مصرف که از ساعت ۱۲ آغاز و تا ساعت ۱۸ ادامه دارد از وسایل پر مصرف کمتر استفاده کنند و دمای کولرهای گازی را روی ۲۵ درجه تنظیم کنند و از دور کُند کولرهای آبی استفاده کنند.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: امروز سخت‌ترین روز صنعت برق است و ۷ شهر استان خوزستان دمای بیش از ۵۰ درجه را تجربه می‌کنند که برق این مناطق باید تأمین شود.

رجبی مشهدی در پایان گفت: از مشترکینی که در مناطق سردسیر هستند و امکان استفاده نکردن از کولر را دارند تقاضای کاهش مصرف را داریم تا برق هیچ مشترکی قطع نشود.

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha