خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15740
۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۱۵:۳۵
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان:

کارگاه آموزشی ویژه نابینایان و افراد معلول در زاهدان افتتاح شد

کارگاه آموزشی ویژه نابینایان و افراد معلول در زاهدان افتتاح شد
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با آغاز هفته ملی مهارت، کارگاه آموزشی برای افراد دارای معلولیت و مرکز آموزش الکترونیکی ویژه نابینایان و کم بینایان در زاهدان افتتاح شد.

به گزارش اس.بی پرس، جلیل شهریاری روز پنجشنبه در مراسم افتتاح کارگاه آموزشی ویژه نابینایان در زاهدان اظهار داشت: این کارگاه آموزشی برای ایجاد خودباوری اجتماعی و مهارت آفرینی برای گروه هدف نابینایان راه اندازی شده است.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز آموزش الکترونیکی ویژه نابینایان و کم بینایان گفت: این مرکز آموزشی به دستگاه های برجسته نگار هوشمند مجهز است و در این مرکز، آموزش های منجر به به اشتغال ارائه می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان افزود: ۴۷ نفر از معلولان در سال گذشته و ۱۷ نفر در سالجاری تاکنون آموزش های مهارتی را فرا گرفته اند.

وی بیان کرد: روش، نوع و رشته آموزش به معلولان نسبت به دیگر گروه هدف متفاوت بوده و رشته آموزشی، منطبق با توانایی و استعداد معلولان است.

شهریاری با بیان اینکه رشته آموزشی با مشورت بهزیستی انجام می شود، گفت: باید مربی به روش آموزشی مجهز باشد تا آموزشی های مهارت را به معلولان منتقل کند.

وی خاطرنشان کرد: یک مربی برای ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به نابینایان، آموزش های لازم را فرا گرفته است.

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha