خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15744
۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۱۳:۴۰
استاندار بیان کرد:

سقف تجارت مرزنشینان سیستان و بلوچستان ۴۰۰ دلار بدون تشریفات گمرکی

سقف تجارت مرزنشینان سیستان و بلوچستان ۴۰۰ دلار بدون تشریفات گمرکی
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: علاوه بر پایانه‌های مرزی استان برای تجارت کلان، بازارچه‌های خرده فروشی نیز برای تامین معاش مرزنشینان راه‌اندازی شده که مرزنشینان بتوانند تا سقف ۴۰۰ دلار بدون تشریفات گمرکی تجارت کنند.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس‌خیابانی روزپنجشنبه در نشست شورای مبادلات مرزی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بر اساس مصوبه ۱۲ بندی رییس محترم جمهور مرزنشینان باید بتوانند از مواهب بازارچه‌های خرده فروشی استفاده کنند.

وی تاکید کرد: چیزی مهمتر از شورای ساماندهی مبادلات مرزی نداریم و مهمترین موضوع ما نیز در این شورا استفاده همه جانبه از ظرفیت مرز است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: برنامه ریزی های لازم برای برگزاری نشستی با هدف راه اندازی بیشتر مرزها از سوی گمرک و سازمان توسعه تجارت در دستور کار قرار گیرد.

وی با تاکید بر استفاده درست از ظرفیت مرز افزود: تلاش می‌کنیم تا مصوبات شورای ساماندهی مبادلات مرزی بند به بند اجرا شود.

مدرس خیابانی با اشاره به سازوکار استفاده از از بازارچه های مرزی خاطرنشان کرد: رفع تعهد ارزی می تواند مشکل ما را در بازارچه های خرده فروشی حل کند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اهمیت راه اندازی بازارچه های خرده فروشی برای تامین معیشت مرزنشینان بازارچه خرده‌فروشی پیشین تا سوم مرداد ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

وی تاکید کرد: بازارچه خرده فروشی پیشین فقط در اختیار مرزنشینان قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از رویه تجارت ملوانی تصریح کرد: رویه تجارت ملوانی مشابه آنچه در بندر بوشهر اجرا می‌شود به چابهار و پسابندر نیز ابلاغ خواهد شد.

مدرس خیابانی با اشاره به تفاهم دو جانبه با پاکستان برای برقراری تجارت افزود: برای مبادلات تجاری باید دو طرف به تفاهم برسند چراکه تجارت یک طرفه پایدار نیست.

وی با تاکید بر استفاده از مرز پاکستان برای واردات کالاهای خاص بیان کرد: مرز پاکستان باید به یک درگاه برای تامین قطعات و ماشین آلات صنعتی از مرزهای شرقی تبدیل شود.

استاندار سیستان و بلوچستان با توجه به اهمیت سرمایه گذاری خارجی در استان اظهار داشت: تجارت که امر پیچیده بوده و نقطه ایده آل تجارت خارجی، سرمایه گذاری مشترک است که باید در استان اجرا شود.

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha