خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15746
۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۱۲:۳۱
تا یک سال آینده

راه‌اندازی کارخانه سالامبور در سیستان وبلوچستان

راه‌اندازی کارخانه سالامبور در سیستان وبلوچستان
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امیدواریم با راه‌اندازی کارخانه سالامبور در عید قربان سال آینده بتوانیم از پوست دام‌های قربانی به نحو مطلوب استفاده کنیم.

به گزارش اس.بی پرس، استاندار سیستان و بلوچستان  در نشست تسهیل و رفع موانع تولید ویژه شهرستان خاش با تاکید بر اینکه باید تفکر توسعه‌ای در استان حاکم شود، تاکید کرد:  جواز تاسیس کارخانه سالامبور به علاوه زمین و تسهیلات مورد نیاز سریعاً تامین شود.

حسین مدرس خیابانی با اشاره به مزیت اقتصادی که کارخانه سالامبور می‌تواند در استان ایجاد کند ادامه داد: علاوه بر راه اندازی کارخانه سالامبور با تکمیل صنعت چرم می‌توان در حوزه اشتغال و توسعه این منطقه گام خوبی را برداشت و سیستان و بلوچستان همبه صنعت چرم وارد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی وظیفه همه مسئولان استان است، همچنین باید سازو کاری ایجاد شود تا سرمایه‌گذاران خارجی نیز وارد استان شوند.

وی افزود: ایجاد کارخانه تصفیه شکر و روغن در استان باید در دستور کار قرار گیرد چراکه باید سبد کالا های اساسی خودمان را از تولیدات داخل سیستان و بلوچستان تامین کنیم.

فرماندار خاش نیز در ادامه این نشست گفت : خط انتقال گاز به خاش تا دهم مرداد امسال تزریق گاز آن انجام خواهد شد و در حال حاضر از ۱۱ ایستگاه تست ۸ ایستگاه آن به پایان رسیده است.

انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha