خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15747
۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۱۲:۵۰
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی:

۱۴ هزار تن انبه در سیستان و بلوچستان برداشت شد

۱۴ هزار تن انبه در سیستان و بلوچستان برداشت شد
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: امسال ۱۴ هزار انبه از سطح باغات این استان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

به گزارش اس.بی پرس، اردشیر شهرکی روز پنجشنبه با بیان اینکه برداشت انبه از اردیبهشت آغاز و تا تیر ادامه داشت، اظهارداشت: انبه در سطح یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار از باغات میوه استان کشت می‌شود که هزار هکتار آن بارور و بقیه غیر بارور است.

وی ادامه داد: شهرستان‌های سرباز، نیکشهر، قصرقند و چابهار عمده مناطق کشت انبه در این استان محسوب می‌شوند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: ۹۰ درصد انبه تولیدی در این استان به صورت سبز برای تهیه ترشی برداشت می‌شود.

وی بیان کرد: انبه میوه گرمسیریست و سرشار از ویتامین های A،B و C، کربوهیدرات ها، اسیدهای چرب، پروتئین ها ، اسیدهای عالی و مواد معدنی است.

به گزارش اس.بی پرس، از منظر کارشناسان سیستان و بلوچستان بهشت میوه های گرمسیری بحساب می آید به طوری که شرایط آب و هوایی گرم، مرطوب و تقریباً استوایی این استان را به خواستگاه متنوع ترین میوه های گرمسیری کشور تبدیل کرده، میوه هایی خاص که در مزه و نمونه کم نظیر بوده و توجه هر مخاطبی را به خود جلب می کند.

گواوا، چیکو، سیتاپُل، پاپایا، جَم، تمبر هندی، بیرام، جمبولان، کنار، انبه، موز و بسیار نام های دیگر از جمله میوه های تولیدی جنوب سیستان و بلوچستان است که در ظاهر و طعم بی نظیر است.

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha