خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15750
۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۱۱:۵۴
مدیرعامل آبفای استان عنوان کرد:

3000 هزار نفر از جمعیت روستایی دشتیاری در آستانه بهره‌مندی از نعمت آب شرب پایدار

3000 هزار نفر از جمعیت روستایی دشتیاری در آستانه بهره‌مندی از نعمت آب شرب پایدار
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در بازدید از پروژه در حال اجرای خط انتقال ریمدان گفت: آب شرب پایدار ۳۰۰۰ نفر از جمعیت روستایی شهرستان دشتیاری ظرف ۴۵ روز آینده تأمین می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، "علیرضا قاسمی" در جریان بازدید از روند پیشرفت پروژه خط انتقال ریمدان با اعلام این خبر افزود: این طرح به طول ۱۰ کیلومتر با لوله سایز ۴۰۰ پلی‌اتیلن در قالب طرح جهاد آبرسانی وزارت نیرو در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه ۱۵ روستای منطقه ریمدان و پایانه مرزی به سد زیردان متصل خواهد شد افزود: پیش‌بینی می‌شود این طرح، حداکثر ظرف ۴۵ روز آینده تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

قاسمی ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب علاوه بر این پروژه، در قالب طرح جهاد آبرسانی خطوط انتقال فرعی و شبکه‌های توزیع تعدادی از روستاهای بخش مرکزی از جمله وشنام‌ها، کمبل‌سلیمان و تیس‌کوپان را آغاز کرده است.

وی اضافه کرد: در بعضی روستاها به ویژه در حوزه تیس‌کوپان‌ها شبکه‌های توزیع تکمیل شده و در مجموع ۲۰۰ کیلومتر در قالب طرح جهاد آبرسانی در بخش مرکزی شهرستان چابهار لوله‌گذاری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان تاکید کرد: با اجرای طرح جهاد آبرسانی و خط انتقال لاتیدان، لوله‌گذاری در روستاهای بخش مرکزی صورت می‌گیرد تا همزمان به سد زیردان متصل شوند.

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha