خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15758
۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۰:۲۸
دهمرده عنوان کرد

جهاد دانشگاهی سرفصل نوینی در عرصه توانمندسازی ایران

 جهاد دانشگاهی سرفصل نوینی در عرصه توانمندسازی ایران
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی با نگاه انقلابی و پیشران می‌تواند سرفصل نوینی در عرصه توانمندسازی ایران اسلامی داشته باشد.

به گزارش اس.بی پرس، نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی با نگاه انقلابی و پیشران می‌تواند سرفصل نوینی در عرصه توانمندسازی ایران اسلامی و اقتدار علم و فناوری و محصولات دانش بنیان، با ایجاد بانک اطلاعات نیازمندی‌های گوناگون ایران داشته باشد.

دکتر دهمرده  افزود: ضرورت رسیدگی به وضعیت دانشگاه‌ها سبب صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی شد که پس از تشکیل اولین جلسات شورای انقلاب فرهنگی، جهاد دانشگاهی به عنوان بازوی اجرایی این شورا تأسیس شده وشروع به کار کرد و تا به امروز بنا به ضرورت‌های مختلف ایجاد شده در کشور، مأموریت‌های جهاد بازتعریف شده و با قوت دنبال شده اند.

دهمرده بیان کرد: جهاددانشگاهی تا بحال کار‌های خوبی انجام داده و معدل و نمره‌ای که می‌توان به عملکرد جهاددانشگاهی داد، قابل قبول و قابل دفاع است.

نماینده زابل در ادامه اظهار کرد: اگر امکانات بیشتری در اختیار این نهاد و متخصصانش قرار گیرد طبیعی است که فعالیت بیشتر و بهتری انجام بدهند و تاکنون کار‌های بزرگی مخصوصا مسایلی که مورد نیاز کشور بوده انجام داده اند.

دهمرده گفت: جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان توانسته به خوبی در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی و ارتقای سطح علمی جوانان و دانشجویان نقش‌آفرینی کند.

وی افزود: تربیت نیروی انسانی کارآمد و بهره گیری از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی جهاد دانشگاهی می‌تواند نقش موثری در رشد و تعالی جامعه داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha