خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15761
۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۰:۰۰
در پی هشدار سطح قرمز هواشناسی؛

امکانات بهداشتی و نیروی انسانی اورژانس چابهار در آماده باش قرار دارند

امکانات بهداشتی و نیروی انسانی اورژانس چابهار در آماده باش قرار دارند
مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار گفت: امکانات و نیروی انسانی حوزه‌های بهداشتی، درمانی و اورژانس پیش بیمارستانی تا پایان بحران در سطح این شهرستان با توجه به صدور وضعیت قرمز هواشناسی در حال آماده باش کامل قرار دارند.

به گزارش اس.بی پرس، همایون دادگر اظهارداشت: جلسه ستاد مدیریت بحران شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار همزمان با اعلام هشدار قرمز سازمان هواشناسی برگزار شده و دستورات لازم نیز داده شده است.

وی افزود: ‏‎تیم های ارزیاب و واکنش سریع اورژانس پیش بیمارستانی و همچنین تیم های بهداشتی متشکل از کارشناسان بهداشت محیط و مبارزه با بیماریها آمادگی کامل در زمان وقوع بحران را از جهت پایش مستمر شرایط جوی، مسدود شدن مسیرهای ارتباطی اصلی و فرعی، ارایه خدمات بدون وقفه، بیماریابی و بررسی وضعیت بهداشتی آب و  پایش سلامت آب آشامیدنی و انجام کلرسنجی برای رعایت موازین بهداشتی را انجام می دهند.

‏‎مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار ادامه داد: حفظ و آمادگی کامل و انجام اقدامات پیشگیرانه و آماده باش تمامی پایگاه های اورژانس ۱۱۵ در زمان وقوع و پس از بحران نیز اعلام شد.

به گفته معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار؛ صیادان در وضعیت هشدار قرمز هواشناسی از دریاروی خودداری و تا اطلاع بعدی صید و صیادی را تعطیل کنند تا از خطرات بارندگی در امان باشند.

جواد سپاهی ادامه داد: هشدار سطح قرمز در پی سامانه بارشی مونسون، پیش بینی افزایش ارتفاع امواج در ساحل صادر شده که باعث ایجاد اختلال در فعالیت‌های دریایی و احتمال آسیب به شناورها و ادوات و تور های صیادی خواهد شد.

وی افزود: ضمن خودداری از انجام هرگونه ترددهای دریایی تا پایان مدت زمان وقوع مخاطره، تمهیدات لازم به منظور پیشگیری از هر گونه خسارت احتمالی اتخاذ و نسبت به انتقال شناورها به مکان‌های امن اقدام شود.  

فرماندار چابهار خطاب به شهروندان اظهارداشت: مردم از حضور در فضاهای باز گردشی و تفریحی پرهیز کنند و تردد کودکان و سالخوردگان در سطح شهر انجام نشود.

وی با اشاره به اینکه استفاده نکردن از موتور سیکلت و دوچرخه، عدم تردد در مجاورت ساختمان‌های در سطح شهر، تیرهای برق از دیگر توصیه‌ها است که امیدوارم کمترین مشکلات را داشته باشیم.

سپاهی بیان کرد: شهروندان از حضور در اماکن و نقاط پرخطر، سواحل و تردد و اطراق در مسیل رودخانه ها و آبراها جدا خودداری کنند.  

وی با اشاره به اینکه احتمال غرق شدن شناگران، آسیب به شناورهای صیادی سبک، تورهای صیادی و قفس های پرورش ماهی وجود دارد و توصیه شده در این مدت از شنا در سواحل پرهیز شود.

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha