خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15771
۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۰:۱۷
پس از فعالیت سامانه بارشی مونسون؛

آب شرب 10 روستای سیل‌زده سراوان واردمدار شد

آب شرب 10 روستای سیل‌زده سراوان واردمدار شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: به منظور پایداری شبکه و رساندن آب به اهالی، خطوط انتقال به صورت موقت ترمیم و آب شرب 10 روستای دچار سیلاب سراوان وارد مدار شد‌.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا قاسمی با بیان اینکه آب شرب تمامی روستاهای تحت تأثیر سیل در شهرستان سراوان وصل است، بیان کرد: تمام منابع تامین آب در سطح شهر و روستاهای سراوان از چاه‌هایی تامین می‌شود که در بستر رودخانه واقع شده‌اند، در مواقع بارندگی و ایجاد سیلاب، گل‌ولای حاصل از سیلاب به چاه‌ها وارد و به این ترتیب نیاز مبرم به لایروبی پیدا می‌کنند.

وی تعداد چاه‌هایی را که در سراوان به دلیل سیلاب نیاز به لایروبی دارند را ۱۴ حلقه اعلام، و اضافه کرد: در شهر اسفندک و روستای قلعه‌ ماشکید نیز پمپ و تجهیزات الکتریکال بر اثر سیلاب دچار آسیب شده بود که با توجه به سیلابی بودن رودخانه، به صورت فوری اقدامات لازم توسط نیروهای عملیاتی این شرکت انجام و آب وارد شبکه توزیع روستا شد.

قاسمی با بیان اینکه در سطح شهرستان سراوان نقاطی از خطوط انتقال آب بر اثر سیلاب دچار آسیب شد، اظهار کرد: برای ۱۰ روستا به منظور پایداری شبکه و رساندن آب به اهالی، خطوط انتقال به صورت موقت ترمیم و آب شرب روستاهای دچار سیلاب وارد مدار شد‌.

وی ادامه داد: به دلیل بارندگی شدید روز جمعه خط انتقال و شبکه توزیع آب شرب مجتمع ناهوک در شهرستان گلشن نیز در چند نقطه دچار آسیب شد که به غلت سیلابی بودن مسیر و طغیان رودخانه  پس از دو روز تلاش شبانه‌روزی، خطوط آسیب دیده شبکه آب روستا را به میزان دو کیلومتر اصلاح و آب شرب اهالی را وارد مدار بهره‌برداری شد.

قاسمی با اشاره به یکی دیگر از مجتمع‌های آبرسانی شهرستان گلشن گفت: شبکه آب شرب این مجتمع به علت وقوع سیل از مدار خارج شده که اکیپ عملیاتی شرکت به منظور رفع حادثه و ترمیم خطوط در محل مستقر شدند.

انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha