خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15809
۱۴۰۱/۰۵/۲۴ - ۱۴:۵۴
از سوی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری؛

بلیت ۵۸ میلیون تومانی اربعین تکذیب شد

 بلیت ۵۸ میلیون تومانی اربعین تکذیب شد
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری قیمت‌های بالای پروازهای اربعین را تکذیب کرد و گفت: هیچ شرکت هواپیمایی یا آژانس مسافرتی حق ندارد حتی یک ریال بالاتر از قیمت مصوب، بلیت اربعین بفروشد.

به گزارش اس.بی پرس، میراکبر رضوی در یک برنامه زنده رادیویی صبح امروز با تکذیب قیمت ۵۸ میلیون تومانی بلیت پرواز تهران-نجف افزود: ما به عنوان مجموعه ناظر و بحث حاکمیتی بر ایرلاین‌ها و مجموعه هواپیمایی کشوری و در کنار اصحاب رسانه وظیفه بزرگی داریم که دغدغه ذهنی این اوضاع اقتصادی کشور را به حداقل برسانیم و مشکلاتشان را با یک سری تیترهایی که بعضی‌ها کمی غیرآگاهانه این کار را می‌کنند کاهش دهیم.

وی افزود: چند ماه پیش بحث قیمت‌ها و کف و سقف قیمت مطرح شد چون سفر عتبات از دغدغه‌های هموطنان است و ان‌شاءالله روزهای آینده عازم خواهند شد. یک قیمت در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی است که خود سازمان هواپیمایی اعلام کرده هیچ شرکت، آژانس و سایت اینترنتی اجازه ندارد حتی یک ریال از آن قیمت بالاتر بفروشد و اگر این اتفاق بیافتد با مجموعه فروشنده مسلماً برخورد خواهد شد.

رضوی افزود: چنین فروش‌هایی قطعاً تخلف است که نهاد نظارتی وجود دارد و وظیفه ما هم این است و خود مردم هم به عنوان کسانی که خدمت می‌گیرند باید به ما اطلاع دهند اما غیر از آن خود سازمان هواپیمایی کشوری به صورت لحظه‌ای در کنار مردم است و حتی روابط عمومی حضور پیدا می‌کنند در فرودگاه‌ها و با مردم صحبت می‌کنند که به کجا سفر می‌کنید؟ و ما قیمت را مقایسه می‌کنیم و اگر ببینیم شرکت یا مؤسسه‌ای گران فروشی کرده حق مسافر را برمی گردانیم.

وی افزود: پس از پروازهای حج، از همان لحظه دغدغه ما عملیات و سفر اربعین بود و جلسات مختلفی هم تشکیل شد اولین جلسه رسمی برای این موضوع چند روز پیش اولین نشست هماهنگی پروازهای اربعین انجام شد و انشاالله از ۲۰ شهریور این سفرها آغاز و تا ۳۱ شهریور پایان می‌یابد. قیمت سفر هوایی عتبات ۶ میلیون تومان است و تاکید شد فروش چارتری پرواز عتبات ممنوع، و فقط سایت شرکت‌های هواپیمایی امکان فروش بلیت عتبات را دارند یعنی حتی سایت‌های اینترنتی مجاز که الان فعالیت می‌کنند مجاز به این فروش نیستند و ممنوع است و فقط شرکت‌های هواپیمایی وارد سایت می‌شوند و ما الان منتظریم شرکت‌های هواپیمایی اعلام آمادگی کنند که برای عتبات کدام یک از شرکت‌ها قرار است پروازهایشان را در اختیار بگذارند و باید برنامه‌ریزی شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: ما سه موضوع داریم که کمی ما را دچار دغدغه می‌کند یکی گرمای هوا، دوم گرد و غبار و سوم همزمانی اربعین با اوج و پیک پایان سفرهای تابستانی است که داریم برنامه‌ریزی می‌کنیم و اگر الان وارد سایت‌های اینترنتی شوید که هنوز زمان سفرهای اربعین نرسیده بعضی روزها اگر دقت کنید مثلاً مسیر تهران به نجف می‌توانید با ۲ میلیون تومان بلیت تهیه کنید یا برگشتش زیر دو میلیون تومان یعنی پایین‌تر از نرخ اعلامی است و در پروازهای داخلی هم همین طور است.

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha