خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15814
۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۱۵:۳۵
 محمود دیانتی:

احتمال سیلاب در بلوچستان / کیفیت هوا در سیستان کاهش می یابد

احتمال سیلاب در بلوچستان / کیفیت هوا در سیستان کاهش می یابد
معاون هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: پیش بینی وزش باد خیلی شدید در منطقه سیستان و احتمال جاری شدن رواناب در برخی مناطق بلوچستان سبب شده تا این اداره کل اخطاریه جوی سطح زرد صادر کند.

به گزارش اس.بی پرس، محمود دیانتی اظهار کرد: پیش بینی وزش باد خیلی شدید در منطقه سیستان و احتمال جاری شدن رواناب در برخی مناطق بلوچستان سبب شده تا اداره کل هواشناسی این استان اخطاریه جوی سطح زرد صادر کند.

معاون هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از اواخر وقت شنبه ۲۹ مردادماه ، وزش باد خیلی شدید به همراه طوفان گرد و خاک و کاهش دما، در مناطق شمالی استان پدیده غالب جوی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه از بعدازظهر شنبه تا بعدازظهر سه شنبه احتمال رگبار پراکنده باران، رعد و برق و تندبادهای لحظه ای در مناطق جنوبی وجود دارد افزود: احتمال جاری شدن رواناب و سیلابی شدن موقت مسیل ها در این مناطق دور از انتظار نیست.

این مقام مسئول همچنین اضافه کرد: وزش بادهای ۱۲۰ روزه باعث خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی می شود لذا توصیه می‌شود رانندگان در هنگام تردد در جاده های شمال استان احتیاط کنند.

معاون هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: همچنین تردد و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه های نواحی جنوبی استان را خطرآفرین توصیف کرد.

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha