خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15817
۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۲۲:۲۷
دوشنبه هفته جاری؛

نشست شورای امنیت درباره افغانستان برگزار می‌شود

نشست شورای امنیت درباره افغانستان برگزار می‌شود
نشست شورای امنیت سازمان ملل با موضوع افغانستان دوشنبه هفته جاری به درخواست روسیه برگزار خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، قرار است شورای امنیت سازمان ملل بعد از ظهر روز دوشنبه هفته جاری (به وقت محلی) درباره وضعیت افغانستان تشکیل جلسه دهد.

این نشست به درخواست روسیه برگزار می شود و در آن «وضعیت اقتصادی، انسانی و سایر پیامدهای مداخله نظامی آمریکا و ناتو» در افغانستان مورد بحث قرار می گیرد.

در این نشست، مارتین گریفیث، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه نیز توضیحاتی ارایه می کند.

در نشست روز دوشنبه، اعضای شورا احتمالاً در مورد بحران انسانی موجود در افغانستان ابراز نگرانی خواهند کرد.

همچنین برخی از اعضاء ممکن است از جامعه بین المللی بخواهند تا بودجه بیشتری برای پاسخگوئی به نیازهای انسانی در این کشور فراهم کنند.

این در حالیست که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در اولین سالگرد حمله انتحاری خونین در روز ۲۶ آگوست سال گذشته، در دروازه فرودگاه کابل ادعا کرد که واشنگتن فشار بر تهدیدات تروریستی از منشأ افغانستان را حفظ می کند.

در این بیانیه بدون اشاره به تبعات گسترده اشغال افغانستان از سوی کشورهای غربی به سرکردگی تروریست های آمریکائی در سال ۲۰۰۱ میلادی و خروج غیرمسئولانه این کشور از کابل ادعا شده است که واشنگتن «فشارعلیه تهدیدات تروریستی را حفظ می کند»!

گفتنی است که در ۲۶ آگوست سال گذشته، دو مهاجم انتحاری داعش خود را در میان تجمع افرادی که در پی خروج از افغانستان در دروازه آبی فرودگاه کابل بودند، منفجر کرده که بر اثر این حادثه بیش از ۱۰۰ نفر جان باختند. همچنین گفته شد که ۱۳ تروریست آمریکایی و حدود ۴۰۰ نفر از آنان نیز در این انفجار زخمی شده اند.

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha