خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15821
۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۱۸:۴۰
مدیرکل صمت استان خبرداد

شناسایی و کشف ذخایر جدید معدنی در سیستان و بلوچستان

 شناسایی و کشف ذخایر جدید معدنی در سیستان و بلوچستان
مدیرکل صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان از شناسایی و کشف ذخایر جدید معدنی به میزان بالغ بر ۲ میلیون تن طی ۵ماهه امسال در سطح این استان خبرداد.

به گزارش اس.بی پرس، ایرج حسن پور در جلسه شورای معادن سیستان و بلوچستان از شناسایی و کشف ذخایر جدید معدنی به میزان  بالغ بر ۲ میلیون تن طی۵ماهه امسال در سطح استان خبرداد.

مدیرکل صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان افزود: در همین مدت مطالعات اکتشافی بامساحتی بالغ بر ۱۸۰۰کیلومترمربع توسطبخش خصوصی(باصدور ۳۹ فقره پروانه اکتشافی) باپیش بینی سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد ریال انجام شده است.

دبیر شورای معادن سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: طی مدت اعلام شده تعداد۱۳واحد معدنی با سرمایه گذاری یک هزار و۲۲۵میلیارد تومان با ایجاد  اشتغال جهت۴۱۸نفر بهبهره برداری رسیده است.

حسن پور ادامه داد: تعداد ۲ واحد معدنی غیرفعال کوچک مقیاس نیز طی همین مدت با ایجاد اشتغال جهت۱۲نفروسرمایه گذاری بالغ بر۱۲ میلیارد ریال در۵ ماهه امسال به چرخه تولید بازگشته است.

وی گفت: رفع محدودیت و ایجاد بستر مناسب صدور مجوز خاک رس برای سرمایه گذاران متقاضی در این بخش نیز یکی از اقدامات مهم در بازه زمانی ۵ ماهه امسال بوده است.

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha