خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15829
۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۲۰:۴۰
نوری در جشنواره فرهنگی ورزشی دانش آموزی:

هفت درصد دانش آموزان کشور ورزش می کنند

 هفت درصد دانش آموزان کشور ورزش می کنند
یوسف نوری گفت: ما فکر می‌کنیم که ۸۸ درصد کودکانمان ورزش می‌کنند؛ اما تقریباً تنها ۷ درصد دانش آموزان کشور ورزش می‌کنند.

به گزارش اس.بی پرس، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در اولین جشنواره فرهنگی ورزشی دانش آموزان ابتدایی سراسر کشور با بیان اینکه امروز مفتخر هستیم که میزبان مادران و دختران ورزشکار باشیم؛ گفت: ما فکر می‌کنیم که ۸۸ درصد کودکانمان ورزش می‌کنند؛ اما تقریباً ۷ درصد دانش آموزان کشور ورزش می‌کنند جامعه ما انسان‌های سالم و قوی نیاز دارد.

نوری با بیان اینکه رفاه، سلامت و امنیت کشور ما در سایه ورزش آینده سازان کشور است؛ گفت: دولت مردمی زمینه را فراهم کرده است تا مادران و دختران و پسران و پدران هفته‌ای حداقل یک بار در فضاهای ورزشی آموزشی کشور حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه دو عامل انگیزشی را می‌توان برای ترغیب دانش آموزان برای ورزش در نظر گرفت گفت: عامل اول تشویق دانش آموزانی است که تحرک کافی ندارند؛ باید آنها را تشویق کنید. عامل دیگر هم عامل محیطی است امکانات کافی در برخی مناطق وجود ندارد و دانش آموزان نمی‌توانند ورزش کنند. دولت به دنبال فراهم آوردن فضاهای آموزشی ورزشی کافی برای دانش آموزان است.

نوری با بیان اینکه طرح‌های ورزشی در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است؛ گفت: در ادامه سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش در راه تحقق سند تحول بنیادین، فضاهای آموزشی و ورزشی را هم آزاد سازی کردیم. ۲۱۰۰ سالن و زمین چمن ایجاد شده است تا دانش آموزان بعد از مدرسه هم در مدارس ورزش کنند.

نوری با بیان اینکه زمینه نشاط دانش آموزان را فراهم می‌کنیم؛ گفت: ورزش دانش آموزی تنها جنبه تربیت زیستی و بدنی ندارد؛ ورزش دانش آموزی یک حرکت اصلی در تمامی ساحت‌های تربیتی است. اگر ورزش را خوب انجام دهیم دانش آموزان را در ساحت تربیت اقتصادی هم تربیت کردیم.

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha