خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15854
۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۴:۳۳
با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی

حرکت اولین قطار فوق‌العاده زاهدان به خرمشهر ویژه اربعین

حرکت اولین قطار فوق‌العاده زاهدان به خرمشهر ویژه اربعین
با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی ، اولین قطار فوق‌العاده از زاهدان به خرمشهر زائران اربعین، امروز حرکت کرد.

به گزارش اس.بی پرس، صالحی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در مراسم حرکت  قطار فوق‌العاده زاهدان - خرمشهر گفت: برای سفر زائران اربعین این قطارهای فوق العاده به صورت ۲۴ ساعته به مدت دو هفته فعال خواهند بود.

 صالحی ادامه داد: با توجه به پیش فروش شدن بلیط های قطارهای فوق العاده ، تلاش می شود ، حرکت قطارهای فوق العاده از استانهای تهران، خرمشهر و مشهد، خرمشهر نیز بدون افزایش قیمت انجام شود.

وی تاکیدکرد: علاوه‌بر این ۶ رام قطار رفت و برگشت از اهواز به خرمشهر برای جابجایی زائران پیش بینی شده و این قطارها  از خرمشهر تا شلمچه به صورت رایگان تردد خواهند داشت.

 نخستین قطار فوق العاده زاهدان که امروز به سمت خرمشهر زائران اربعین را جابجا می‌کند در زمان برگشت نیز زائران را به زاهدان جابجا خواهد کرد.

صالحی اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از سیاست های مهم دولت سیزدهم خدمات‌رسانی بهتر به زائران است پیش بینی های لازم انجام شد تا تعداد قطار های اهواز و خرمشهر را ۱۰۰ درصد افزایش دهیم.

وی افزود: بلیط های اهواز و خرمشهر هر یک از دو هفته گذشته ارائه و مردم خریداری کرده و هم اینک نیز می توانند با مراجعه به سایت خریداری کنند.

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: با رصدی که انجام شد یک قطار فوق‌العاده برای دورترین نقطه به خرمشهر یعنی استان سیستان و بلوچستان اختصاص یافت.

وی تصریح کرد: از شهر زاهدان قطار به صورت رفت و برگشت به مقصد خرمشهر تدارک شده و ما نیز تلاش می کنیم تا این قطار های فوق العاده را برای سایر استان‌ها نیز داشته باشیم.

صالحی گفت: در ایام اربعین حتی تا یک درصد افزایش قیمت نخواهیم داشت همچنین تلاش میکنیم از همه ظرفیت های خود برای تسهیل زیارت زائران اربعین استفاده کنیم.

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha