خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 1600
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۰:۴۸
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان:

۱۶۰ آسیب‌دیده سیل در سیستان و بلوچستان اسکان داده شدند

۱۶۰ آسیب‌دیده سیل در سیستان و بلوچستان اسکان داده شدند
رسول راشکی اظهار داشت: همزمان با بارندگی‌های رگباری در چند روز اخیر هفت روستای شهرستان‌های ذکر شده درگیر سیلاب شدند که با تلاش نیروهای هلال احمر ساکنان این مناطق اسکان اضطراری یافتند و اقلام بهداشتی و غذایی در بین سیل زدگان توزیع شد.

به گزارش اس.بی پرس، رسول راشکی اظهار داشت: همزمان با بارندگی‌های رگباری در چند روز اخیر هفت روستای شهرستان‌های ذکر شده درگیر سیلاب شدند که با تلاش نیروهای هلال احمر ساکنان این مناطق اسکان اضطراری یافتند.

 

وی ادامه داد: ۱۲ تیم متشکل از ۸۴ نفر از نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر در این مدت به خدمات‌رسانی به هموطنان سیلزده جنوب سیستان و بلوچستان پرداختند.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان توزیع ۲۹ دستگاه چادر،۲۰۰ تخته پتو، هزار و ۲۵۰ بطری آب معدنی، ۱۵۶ سبد غذایی و ۹۸ تخته موکت را از جمله اقلام توزیع شده بین‌ سیلزدگان جنوب این استان عنوان کرد. 

 

وی افزود: جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان همچنان با تمام توان به همراه نجاتگران پر تلاش برای ارائه خدمات به آسیب دیدگان تا رسیدن به وضعیت مطلوب در کنار آنان خواهد بود.

 

 براثر بارندگی‌های شدید ۲ روز اخیر در سیستان و بلوچستان ۱۰ مسیر ارتباطی در جنوب این استان را بست و راه ارتباطی ۹۱ روستای شهرستان‌های میرجاوه و تفتان  و ۴۰ روستای شهرستان دشتیاری قطع شد.

 

همچنین بارندگی ۲ شب گذشته و طغیان رودخانه‌های فصلی سبب تخریب سه دهنه پل در محور ارتباطی بزمان به بم و بسته شدن راه ارتباطی ایرانشهر - بم شد.

 

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی بیشترین بارش‌های شبانه روز گذشته با ۸۹.۴ میلی‌متر مربوط به «چانف» نیکشهر، «ساربوگ» قصرقند ۷۸، «درودی نرون» خاش ۷۱.۵، «پیپ» نیکشهر ۶۷، «همت آباد کورین» زاهدان۶۳، «توتان» نیکشهر ۶۲.۵، بنت» نیکشهر ۶۱، «دستگرد» نیکشهر ۶۰ و «میرآباد» زاهدان ۵۸.۵ میلی‌متر گزارش شد.

 

انتهای پیام/

منبع : jamaran.news

نظرات شما

capcha