خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 1605
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۳:۵۷
رامین ریگی در گفتگو با اس.بی پرس، مطرح کرد:

تا همبستگی نباشد کرونا در سیستان ریشه‌کن نمی‌شود/ مردم باید به ضدعفونی محل زندگی خودشان تشویق شوند

تا همبستگی نباشد کرونا در سیستان ریشه‌کن نمی‌شود/ مردم باید به ضدعفونی محل زندگی خودشان تشویق شوند
خیر و فعال اجتماعی سیستان و بلوچستان بابیان اینکه تا مردم همبستگی بیشتری پیدا نکنند، کرونا در سیستان ریشه‌کن نمی‌شود، تصریح کرد: برای ریشه‌کن کردن کرونا هرکس به‌اندازه توانش باید در این زمینه هزینه کند و یا لااقل محل زندگی خود را ضدعفونی کند.

اس.بی پرس: رامین ریگی از خیران و فعالان اجتماعی منطقه سیستان است که با شروع بیماری کرونا، باهمت دیگر خیرین منطقه اقدامات قابل‌توجهی در راستای تولید و توزیع ماسک و گان بیمارستانی انجام داده است. توزیع ماسک رایگان و اهدا 100 عدد شیلد به بیمارستان‌های زابل ازجمله اقداماتی است که در اس.بی پرس پوشش خبری داده شد.

 

خبرنگار پایگاه خبری مردم سیستان و بلوچستان (اس.بی پرس) به بهانه خرید سم‌پاش توسط رامین ریگی به سراغ او رفته تا انگیزه‌های این خیر را جویا شود.

 

 

ریگی بابیان اینکه دستگاه سم‌پاش را به‌منظور ضدعفونی کردن مراکز بهداشتی، اماکن عمومی، خودروها و معابر خریداری کرده است، گفت: بعد از شیوع کرونا اوضاع مراکز درمانی در منطقه سیستان به همین ریخت و برای یک ضدعفونی ساده باید مدت‌ها منتظر می‌ماندیم تا یک دستگاه سم‌پاش از سوی دیگر نهادها در اختیار قرار گیرد.

 

این خیر سیستانی با اشاره به اینکه درگذشته دور همه گروه‌هایی بودند که برای سم‌پاشی به روستاها می‌رفتند، تصریح کرد: گستردگی منطقه واقعاً خدمات‌رسانی را سخت کرده است، جمعیت نیز نسبت به گذشته بیشتر شده و تعداد روستاها نیز افزایش پیداکرده است که این موضوع توانایی، تلاش و برنامه‌ریزی بیشتری می‌خواهد.

 

وی بابیان اینکه مردم باید به ضدعفونی کردن محل زندگی خودشان تشویق شوند، افزود: برای ریشه‌کن کردن کرونا هرکس به‌اندازه توانش باید در این زمینه هزینه کند و یا لااقل محل زندگی خود را ضدعفونی کند.

 

 

ریگی با تأکید بر اینکه باید به این باور برسیم که خودمان هم می‌توانیم درصد بالایی از کاره‌های بهداشتی یا خدماتی خود را به همت همدیگر انجام بدهیم و وابسته به دیگران نباشیم، خاطرنشان کرد: خیلی از همشهری‌ها ممکن است مثل این دستگاه سم‌پاش و یا ساده‌تر از آن را داشته باشند؛ اما تا حالا به فکر ضدعفونی کردن محل زندگی خود نیفتاده باشند.

 

این خیر با اشاره به اینکه تا قبل از بازگشایی مدارس، باید محل درس بچه‌هایمان را به‌خوبی ضدعفونی کنیم، گفت: پس از ریشه‌کن شدن کرونا می‌توان از این دستگاه‌ها مشکل سم‌پاشی یک یا پند کشاورز را هم حل کرد.

 

ریگی در پایان ضمن تشکر از محمد خلیلی معاونت اورژانس ۱۱۵ زابل، بابت همکاری ها و حمایت های صورت گرفته، از اهدای ماسک و گان به این مرکز خبر داد.

 

گفتگو از یلدا آزادی

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha