خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 161
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۵:۰۴

تالاب جازموریان در پی بارندگی های سیستان وبلوچستان جانی دوباره گرفت

تالاب جازموریان در پی بارندگی های سیستان وبلوچستان جانی دوباره گرفت
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: تالاب جازموریان در پی بارندگی های جنوب سیستان وبلوچستان جان دوباره گرفت و تعداد زیادی از پرندگان مهاجر در تالاب فرود آمدند.

به گزارش اس.بی پرس، وحید پورمردان در بازدید از تالاب جازموریان بیان کرد: تالاب ها علاوه بر مزایای بیشمار، به عنوان مخازن بزرگی در انتهای رودخانه ها ومسیل ها همواره کمک به سزایی در کنترل جریان های سیلاب دارند تا جایی که سوای مشکلاتی که از بروز سیل در منطقه بلوچستان شاهد بودیم، ورود این سیلاب به تالاب جازموریان جانی دوباره براین پیکر بی جان تالاب دمید.


وی بیان کرد: ۲۱ میلیون متر مکعب آب از مسیرهای رودخانه های دامن، بمپور، روستا، هودیان و ... وارد تالاب جازموریان شد و تالاب را که در پی خشکسالی های اخیر بعنوان کانون گرد و غبار جنوب شرق محسوب می شد و از پوشش گیاهی و حیات وحش مطلوبی برخوردار نبود، حیات تازه داد و تالاب دوباره میزبان تعداد زیادی از پرندگان مهاجر از قبیل کاکایی، اگرت و ... شد.


مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تالاب جازموریان، به عنوان یکی از تالاب های فصلی مشترک بین استان سیستان و بلوچستان و کرمان است که با مساحت ۳ هزار و سیصد کیلومتر مربع در فاصله ۱۵۰ کیلومتری غرب ایرانشهر و در شهرستان دلگان واقع شده است.

 

انتهای پیام/#
 

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha