خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 162
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۵:۰۹
استاندار:

راه ارتباطی ۳۹۰ روستای سیلزده سیستان و بلوچستان همچنان بسته است

راه ارتباطی ۳۹۰ روستای سیلزده سیستان و بلوچستان همچنان بسته است
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: راه ارتباطی ۳۹۰ روستای سیلزده این استان همچنان بسته است.

به گزارش اس.بی پرس، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان می گوید: همزمان با بارندگی‌های ۲۰ تا ۲۲ دی در سیستان و بلوچستان بویژه نیمه جنوبی راه ارتباطی ۸۹۰ روستای استان به طور کامل قطع شد که با تلاش شبانه روزی نیروهای امدادی تاکنون راه ۵۰۰ روستا باز شده است.

 

وی ادامه داد: همچنین براساس آخرین آمار از مجموع ۷۸۳ روستای سیستان و بلوچستان که دچار قطعی برق شده بودند تاکنون برق ۴۷۳ روستا وصل شده است.

 

استاندار سیستان و بلوچستان از برقراری شبکه آب در ۵۳ روستای سیلزده استان خبر داد و افزود: در سیلاب اخیر آب ۲۴۵ روستا قطع شده بود که با تلاش تیم‌های شرکت آب و فاضلاب استان شبکه آب ۵۳ روستا مجدد به شبکه بازگشته است.

 

وی گفت: با توجه به بارندگی‌های بی‌سابقه این مدت در سیستان و بلوچستان هم‌اینک علاوه‌بر دستگاه‌های خدمات رسان هفت فروند بالگرد، ۴۶ فروند قایق و یک لنج در مناطق جنوبی استان درحال ارائه خدمات به سیلزدگان هستند.

 

موهبتی بیانکرد: تمامی ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان برای کمک رسانی به مردم سیلزده بسیج شده و مسوولان در کنار مردم به خدمات رسانی مشغول هستند.

 

وی اظهار داشت: با تمام توان مسوولان چابهار به مردم سیلزده امدادرسانی می‌کنند که جا دارد از تلاش‌ها و زحمات آنها قدردانی شود.

 

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: برای پیگیری مسائل و مشکلات مردم سیلزده به این مناطق سفر کرده‌ام و شرایط موجود به مسوولان کشوری نیز گزارش شده تا در حد ملی به این منطقه توجه شود و مسائل، مشکلات، خسارت‌ها دقیق و کارشناسی شده انجام شود و میزان این خسارات اطلاع رسانی خواهد شد.

 

ورود سامانه بارشی و بارندگی‌های سیل آسا در روزهای ۲۰ تا ۲۲ دی سبب قطع ارتباط ۵۰۰ روستا در سیستان و بلوچستان شده بود که به همین دلیل و شرایط بد جوی در روز نخست امکان امداد رسانی بسیار محدود بود اما پس از آن کار امداد رسانی و ارائه خدمات به سیل زدگان بوسیله قایق، چرخ‌بال و روستاهایی که ارتباط زمینی آنها برقرار شده بوسیله خودروهای سبک و سنگین با سرعت ادامه دارد.
 

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha