خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 1627
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۰۳:۰۹
زمینه‌های در خانه ماندن باید فراهم شود

کپسول‌های گاز در سیستان عاملی برای ابتلای گسترده به کرونا/ مسئولان استان فراتر از سطح بین‌الملل عمل می‌کنند

کپسول‌های گاز در سیستان عاملی برای ابتلای گسترده به کرونا/ مسئولان استان فراتر از سطح بین‌الملل عمل می‌کنند
تمام دنیا و جوامع پیشرفته بین‌الملل منع آمدوشد ایجاد کرده و توصیه به خانه ماندن می‌کنند؛ اما مسئولان استان سیستان و بلوچستان مدیریتی فراتر را پیش‌گرفته‌اند به‌گونه‌ای که مردم باید برای تهیه کپسول گاز به سطح شهر بیایند، تجمع کنند و بعد از ساعت‌ها در کنار هم بودن به خانه رفته و اهل منزل را هم به مخاطره بیندازند.

به گزارش اس.بی پرس، درحالی‌که تعداد مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان به ۱۵۷ نفر رسیده است و طبق نمودارها، شیب ابتلا به ویروس کویید 19 همچنان صعودی است، اما مردم به‌جای در خانه ماند باید در صف کپسول گاز بایستند.

 

همه جای ایران و در تمام کشورهایی که با شیوع کویید 19 دسته و پنجه نرم می‌کند، به خانه ماندن و بیرون نیامدن توصیه می‌کنند. حتی برخی جوامع مطرح بین‌المللی برای رفت‌وآمد شهروندان جریمه‌های سنگینی در نظر می‌گیرند؛ اما در منطقه سیستان ماجرا برعکس است، مردم اگر بخواهند هم نمی‌توانند در خانه بمانند. مسئولان استان فراتر از سطح بین‌الملل عمل می‌کند و مدیریتشان به‌گونه‌ای است که مردم باید به سطح شهر بیایند، باید تجمع کنند و بعد از ساعت‌ها در کنار هم بودن به خانه رفته و اهل منزل را هم به مخاطره بیندازند.

 

 

یکی از شهروندان زابلی در پیامی که برای خبرنگار ما ارسال کرده، نوشته است: «مردم سیستان مردم غیور و روشنفکری هستند ولی از امکانات خیلی بی‌بهره‌اند. اعلام‌شده در خانه بمانیم، ولی ماندن در خانه برای سیستان ممکن نیست چون امکانات کافی ندارد. برای مثال؛ کپسول تمام‌شده است باید چه‌کار کرد، باید ساعت‌ها در صف کپسول ماند تا شاید بتواند کپسول پر کند.»


نمایندگان سیستان و بلوچستان هرچقدر هم تابه‌حال خدمت کرده باشند، اما امروز و در این شرایط شاهد بی‌ثمری تلاش آن‌ها هستیم. درحالی‌که ایران دومین ذخایر گاز دنیا را دارد چرا باید مردم پهناورترین استان در صف کپسول گاز ساعت‌ها بایستند و با جان خود و دیگران بازی کنند.

 

حداقل منتخبان مردم استان سیستان و بلوچستان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، این موضوع را در تمام چهار سال آینده در ذهن داشته باشند که پهناورترین استان کشور، تنها استانی است که از نعمت لوله‌کشی گاز محروم است.

 

اما الآن بحث خطر شیوع ویروس کرونا در منطقه در جایگاه نخست اهمیت قرار دارد. کاش مسئولان استانی از خواب زمستانی بیدار شوند.

 

کاش استاندار به نمودارهای مبتلایان به کرونا نگاهی بیندازد، کاش جان مردم برای فرماندار و شهردار زابل اهمیت داشت و یک راهکار جدی برای توزیع کپسول‌های گاز در محل زندگی شهروندان اندیشیده می‌شد و این‌همه وعده وعید پوچ و توخالی پایان می‌یافت.

 

گزارش از محمدرضا خزائی

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha