خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 1735
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۱:۰۱
چرا یکی یک‌لقمه‌نان دستشان نمی‌دهد؟

فقر در خانه خرابه‌ای که کودکان سه‌قلو دارد

فقر در خانه خرابه‌ای که کودکان سه‌قلو دارد
زن روستایی می‌گوید کودکان سه‌قلویش را تا اینجا با خون و دل و کمک دو فرزند دیگرش بزرگ کرده؛ می‌گوید همسرش مریض است گه گاهی کارگری می‌کند، می‌گوید تمام خرج هفت‌نفری آن‌ها با یارانه می‌گذرد...

اس.بی پرس: اهل یکی از روستاهای شهر زابل در سیستان و بلوچستان است. نزدیک به دو سال پیش خدا سه‌قلوها را به آن‌ها ارزانی می‌دارد، اما در این شرایط انگار برایشان گران تمام‌شده و در خرجشان می‌مانند.

 

این مادر در گفتگو با خبرنگار ما می‌گوید: برای کشاورزان روستا کارگری می‌کند؛ همسرش مریض است و بعضی وقت‌ها جان کارگری کردن دارد وگرنه بقیه‌اش در خانه افتاده. بیشتر درآمدشان همین مبلغ یارانه است.

 

می‌گوید: سه‌قلوها را با کمک دختر 9 ساله‌اش بزرگ کرده و اصلاً نمی‌خواهد به خاطر فقر آن‌ها از بین بروند.

 

خانه‌اش را نشان می‌دهد؛ این خانه را بعد از 10 سال و با کمک مردم به این اینجا رسانده است؛ خانه که نه شاید به آن بتوان گفت یک چهاردیواری... حیاطشان دیوار ندارد؛ یک‌طرف جو هست و یک‌طرف جاده... نه حمامی و نه دستشویی، نه آب‌گرم‌کنی و نه شیر آبی.

 

 

می‌گوید هیچ‌کس نیست به آن‌ها حتی یک‌لقمه‌نان کمک کند. می‌گوید بچه‌هایش را با گرمای خورشید حمام می‌کند.

 

می‌پرسد: کجاست این‌همه خیّری که مردم می‌گویند، چرا هیچ‌کدام از آن‌ها نمی‌آید بچه‌هایش را از این نکبت نجات دهد، چرا یکی دل بچه‌هایش را با چهارتا لباس نو، دمپایی و کفش خوش نمی‌کند؟ چرا یکی یک‌لقمه‌نان دستشان نمی‌دهد؟

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha
فرزاد
[1399/01/09 - 15:09]
شماره کارت بدید که مبلغی براشون واریز کنیم
[1400/09/26 - 00:13]
یه راه ارتباطی مطمئنی بدین تا کمکش کنیم