خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 1757
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۸:۲۶
در تداوم وعده های محقق نشده؛

پروژه ناتمام انتقال آب در سیستان ۴۰ روستا را با تنش آبی مواجه کرد

پروژه ناتمام انتقال آب در سیستان ۴۰ روستا را با تنش آبی مواجه کرد
پروژه احداث خط لوله جدید آب شرب از شهرستان زهک به هیرمند بعد از گذشت چند سال هنوز به بهره برداری نرسیده است.

به گزارش اس.بی پرس، مشکل آب شرب در سیستان هر ساله با افزایش دمای هوا آغاز و موجب بروز مشکلات عدیده ای برای شهروندان شهرستان هیرمند می شود.

 

مصرف بالای آب در تابستان و همچنین قدمت بالای خط لوله آب قدیمی و افزایش مشترکین از مهمترین علل قطعی آب شرب در شمال شهرستان هیرمند است.

 

یک شهروند سیستانی با ابراز نگرانی در خصوص عدم اجرایی شدن پروژه احداث خط لوله جدید آب شرب به شهرستان هیرمند گفت: با توجه به اینکه قطعی آب هر سال در شهر قرقری شهرستان هیرمند مشاهده می شود امسال هم به دلیل عدم اتمام پروژه خط لوله آب شرب به نظر می رسد که با مشکل آب مواجه شویم.

 

گرگیچ افزود: قول اتمام این طرح از سوی فرمانداران پیشین هیرمند نیز داده شده بود اما همچنان مردم بخش قرقری شهرستان هیرمند در تابستان با تانکر، آب شرب خود را تامین می کنند.

 

وی گفت: سال گذشته بیش از ۴۰ روستای شهرستان هیرمند با تنش آبی مواجه شدند که یک ماه آن هم در ماه رمضان سپری شد.

 

کارشکنی ها ادامه دارد

مهدی سرحدی اول،فرماندار شهرستان هیرمند در این خصوص بیان کرد: پروژه انتقال آب شرب از طریق لوله به شهر دوست محمد در گذشته دارای مشکلات و کارشکنی های بوده که برخی از این مشکلات هنوز هم وجود دارد.

 

وی افزود: خوشبختانه با پیگیری های مستمر و با همکاری اداره آب و فاضلاب روستایی پیمانکار مجاب شده است که تا ماه آینده این پروژه به اتمام برسد.

 

فرماندار شهرستان هیرمند گفت: طبق روال قانون و مستنداتی که آماده شده است اگر این پروژه تا ماه آینده به بهره برداری نرسد مراتب را از طریق بازرسی کل پیگیری خواهیم کرد.

 

سرحدی اول تصریح کرد: تمام تمرکز بر آن است که در سال جاری مردم شهر قرقری مشکل آب شرب نداشته باشند.

 

قطعی آب به دلیل مصرف بالای مشترکین و خط لوله قدیمی است

غلامحسین لکزائیان پور، معاون تامین آب و آبرسانی شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان هم در این خصوص گفت: پروژه خط جدید انتقال آب از طریق لوله از شهرستان زهک به هیرمند بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

وی افزود: کار لوله گزاری هم در این مسیر به پایان رسیده اما کار در مراحل پایانی دچار مشکل شده که در سال جاری پیمانکار مربوطه قول اتمام کار را داده است.

 

لکزائیان پور بیان کرد: قطعی آب در شمال شهرستان هیرمند به دلیل مصرف بالای مشترکین در فصل تابستان است که خط لوله قدیمی جوابگو همه مشترکین نیست.

 

وی ادامه داد: با اتمام این پروژه آب شرب شهر دوست محمد از لوله قدیمی جدا می شود و درنهایت مشکل آب شرب در روستاهای شمال شهرستان قطعا رفع خواهد شد.

 

انتهای پیام/

منبع : asrehamoon.ir

نظرات شما

capcha