خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 1830
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۹:۴۱
همبستگی که آشکارتر شد؛

وقتی کرونا چهره واقعی ایران و مغرب زمین را عیان ساخت

وقتی کرونا چهره واقعی ایران و مغرب زمین را عیان ساخت
کرونا آمد اما نتوانست هم‌بستگی ملت ایران را از بین ببرد، اما مفتضح‌ترین نمایش غرب در تاریخ جهان را ثبت کرد.

اس.بی پرس ـ رضوانه قاسم‌زاده: سال 98 سالی پر از حوادث گوناگون و غم‌انگیز بود و در حالی به پایان رسید که تعداد زیادی از هم‌وطنان با مهمان ناخوانده‌ای جدید دست‌وپنجه نرم می‌کردند؛ کرونا.

 

سونامی که از مشرق زمین سر برآورد و با گرفتن جان چندین هزار نفر، حالا به مغرب زمین رسیده است.

 

در این میان، چین توانست با اجرای قوانین سخت، شر این ویروس را از کشورش کم کند؛ اما در قاره سبز، همچنان جدال سختی برقرار است، گاهی زور کرونا بر انسان می‌چربد و گاهی به‌عکس.

 

نکته قابل‌توجه اما کمبود وسایل بهداشتی در کشورهای بزرگ صنعتی است. روزانه چندین نفر در خیابان‌ها به‌راحتی جان می‌دهند و این حقایق تلخ پرده از چهره واقعی غرب برمی‌چیند.

 

گویا مفتضح‌ترین نمایش غرب در تاریخ جهان در حال رخ دادن است.

 

 

روباه پیر که سال‌ها به استعمارگری مشغول بوده و ادعاهای سیاسی، قدرت بی‌مثال در منطقه و اقتصاد کلان و غیره‌اش گوش فلک را کر کرده بود، حالا به اعتراف جانسون، نخست‌وزیرش، از کمبود وسایل پزشکی می‌نالد؛ از کمبود ماسک و گان!

 

در این میان، ایران که سراسر تحریم بود، به‌عنوان یک نمونه بارز در میان دیگر کشورهای درگیر، مبارزه‌ای خارق‌العاده با کرونا به نمایش گذاشت؛ هرکسی از هر نقطه‌ای و هر توانی که داشت پای به میدان نبرد نهاد.

 

پزشکان و پرستاران در خط مقدم این جبهه قرار گرفتند. انسان‌هایی شریف که وقتی پای جان هم‌وطنانشان در میان آمد، حتی از دیدن خانواده دریغ کردند.

 

کرونا آمد اما نتوانست هم‌بستگی ملت ایران را از بین ببرد، این را حضور نوجوانان در پمپ‌های بنزین برای کمک به مردم، تولید ماسک با اندک امکانات، ضدعفونی خودجوش معابر، توزیع رایگان ماسک و ژل ضدعفونی‌کننده توسط خیرین و ... نشان داد.

 

 

جوانانی که با اعتقادی محکم و عزمی راسخ پای در راه این جهاد و نهادند نمایشی دیدنی در مقابل چشم جهانیان به عرصه آوردند. عده‌ای در خانه ماسک برش می‌زنند. عده‌ای به بیمارستان رفته با عیادت از مریض‌ها جهاد می‌کنند. برخی با رفتن به بیمارستان‌ها و اجرای برنامه در ایام ولادت به بیماران روحیه می‌دهند.

 

شاید اگر مردم ایران هم مانند اروپا و آمریکا، این همبستگی و فداکاری را نداشتند، شاهد اتفاقاتی تلخ‌تر بودیم.

 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha