خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 2156
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ - ۱۸:۵۹
استان وارد فاز جدید از ابتلا به کویید 19 شد

پنجشنبه زرد برای سیستان و بلوچستان/ نزدیک به 60 نفر در 2 روز گذشته کرونا گرفتند

پنجشنبه زرد برای سیستان و بلوچستان/ نزدیک به 60 نفر در 2 روز گذشته کرونا گرفتند
گزارش‌های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نشان می‌دهد که طی دو روز گذشته 58 نفر تست کرونای آن‌ها مثبت شده و 67 نفر با بیماری حاد تنفسی بستری‌شده‌اند.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، اعلام آمار هر روز مبتلایان به بیماری کرونا حداقل مزیتی که دارد این است که می‌توان با کمک نمودارها داده‌ها را تحلیل کرد که متأسفانه این داده‌ها از شرایط بدی برای استان سیستان و بلوچستان خبر می‌دهد.

 

امروز پنجشنبه وقتی دکتر محمد هاشمی شهری تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان را 29 نفر اعلام کرد، زنگ خطر و وضعیت زرد برای استان به صدا درآمد. روز گذشته نیز تعداد مبتلایان جدید 29 نفر بود.

 

همان‌طور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید تعداد ابتلا به کرونا در دو روز گذشته بی‌سابقه بوده و تنها در روز 21 اسفندماه سابقه چنین ابتلایی وجود دارد.

 

 

به نظر می‌رسد تنها دلیل افزایش انفجاری تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا در استان سیستان و بلوچستان بازگشت مسافران نوروزی به محل زندگی خود و همچنین بازگشایی بسیاری از ادارات و صنوف مختلف در سطح شهرها است. نمودار زیر نیز که تعداد ابتلا به کرونا در شمال و جنوب استان را باهم مقایسه می‌کند، رشد شدید مبتلایان را در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر نشان می‌دهد.

 

 

مسئولین استان سیستان و بلوچستان که مشخص نشد به چه منظور اطلاعات غلط در اختیار رئیس‌جمهور قرار داده بودند که وی نیز وضعیت استان را سفید اعلام کند، باید آگاه باشند که گزارش عملکرد آن‌ها سفید نخواهد ماند و اهمال‌کاری‌هایی که این مدت از خود نشان دادند و با مسافران نوروزی مماشات کردند، گریبان آن‌ها را خواهد گرفت.


انتهای پیام/#

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha