خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 2201
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ - ۱۴:۴۷
در جنوب سیستان وبلوچستان؛

معطلی ۲۵ ساله برای ساخت ۹ کیلومتر جاده / مردم روستای اورعی جاده ندارند

معطلی ۲۵ ساله برای ساخت ۹ کیلومتر جاده / مردم روستای اورعی جاده ندارند
مردم چهار روستا در جنوب سیستان و بلوچستان می‌گویند ۲۵ سال است معطل ۹ کیلومتر راه دسترسی هستند و همیشه با یک بارندگی کوچک راهشان بسته می‌شود.

مردم روستا‌های «اورعی، اورعی کوه دیم، دوکو و جنگی هان بازار» با جمعیتی حدود یک هزار نفر با فرستادن فیلم‌هایی از تعلل طولانی مدت در ساخت جاده 9 کیلومتری‌ روستایشان گلایه کردند.

 

مردم می‌گوید این جاده یکی‌از قدیمی‌ترین جاده‌های سطح بخش‌های «پلان» و مرکزی شهرستان چابهار است که بعد 25 سال از ایجاد زیرساخت هنوز آسفالت نشده و با بارندگی کوچک به کلی مسدود می‌شود.

 

رابط خبری ما در روستای «اورعی کوه دیم» می‌گوید: در صورتی که این جاده آسفالت شود علاوه بر روستاهای نامبرده شده، روستاهای حومه شامل «صفرزهی، کورکچ، بنارو و فقیرزهی» هم می‌توانند از آن برای ایاب و ذهاب به صفرزهی استفاده کنند که در این صورت مسافت برای این روستانشینان 15 کیلومتر کاهش می‌یابد.

 

وی می‌گوید: در سیل اخیر جاده به کلی مسدود شده و یکی از اهالی روستا که بیماری قلبی داشت و باید فوری به مرکز درمانی می‌رسید با وجود آنکه با اورژانس تماس گرفتیم ولی آنها به‌ دلیل صعب‌العبور بودن جاده از آمدن به آن امتناع کردند و در نهایت با مشقت فراوان مریض را به مرکز درمانی رساندیم.

 

راشد باشام تاکید می‌کند: همچنین زمانی که برق مشکل پیدا می‌کند یا قطع می‌شود مامورین اتفاقات برق با هزار خواهش و تنما به روستا می‌آیند و عمدتاً از آمدن به روستا به خاطر جاده نامطلوب امتناع می‌کنند.

 

مشکل عدم آوردن آب توسط تانکرهای آبرسان روستایی به‌ دلیل صعب‌العبور بودن جاده با پیگیری مستمر و جریان‌سازی رسانه‌ای با وصل شدن روستای مجتمع اورعی به شبکه سراسری آب مرتفع شد اما زیرساخت جاده و مسدود شدن آن در مواقع بحران درخواست فعلی روستانشینان برای پیگیری است.

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha