خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 2236
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ - ۱۵:۱۸
سرعت مبارزه قبل از تخم‌گذاری بسیار مهم است

هجوم ملخ‌ها به مناطق مسکونی و منازل در زابل و بنجار/ مردم وحشت کردند

هجوم ملخ‌ها به مناطق مسکونی و منازل در زابل و بنجار/ مردم وحشت کردند
ملخ‌های صحرایی که مدتی است جنوب استان سیستان و بلوچستان را اشغال کرده بودند، به شمال استان و مناطق مسکونی در شهرهای زابل و بنجار هجوم آورده‌اند، تعداد زیاد آن‌ها و نگرانی از تخریب پوشش‌های گیاهی مردم منطقه را وحشت‌زده کرده است.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، ملخ‌های صحرایی که از کشوری به کشور دیگری و از شهری به شهر دیگر مهاجرت می‌کردند، ساعاتی است به شمال استان سیستان و بلوچستان و شهرهای زابل و بنجار هجوم آورده‌اند.

 

این ملخ‌های صحرایی، حالا مناطق مسکونی و منازل شهروندان را نیز اشغال کرده‌اند. تعداد زیاد و قدرت تخریب آن‌ها به‌شدت مردم منطقه را وحشت‌زده کرده است. آن‌ها در مسیر عبور و حرکت خود از هیچ گیاهی نمی‌گذرند و برای باغ‌های میوه، علوفه، غلات، صیفی و مراتع یک آفت بزرگ و مخرب محسوب می‌شوند.

 

قدرت تخریب آن‌ها به حدی زیاد است که می‌توانند پوشش گیاهی منطقه را کاملاً از بین ببرند و حتی باعث قحطی شوند. ظهور این آفت‌های خطرناک درحالی است که منطقه سیستان به شدت با مشکل زنگ زرد گندم مواجه شده است.

 

 

به گزارش خبرنگار ما، برخی از این ملخ‌ها به‌شدت به رنگ خاک و محیط هستند و به‌سختی می‌توان آن را دید که این مسئله مبارزه با آن‌ها را با مشکل مواجه می‌کند.

 

اگر در این مرحله و قبل از تخم‌گذاری، سم‌پاشی‌های لازم صورت گیرد و با ملخ‌های صحرایی مبارزه شیمیایی خوبی انجام شود، منطقه سیستان در ماه‌های آینده با مشکلات کمتری مواجه خواهد بود. بارندگی‌ها و گرمای هوا شرایط را برای افزایش جمعیت ملخ‌هایی که قبلاً موفق به تخم‌ریزی شده‌اند فراهم می‌کند.

 

بهتر است کشاورزان در اسرع وقت با نزدیک‌ترین مرکز جهاد کشاورزی مراجعه کنند تا به‌سرعت مراحل مبارزه با این آفت‌های مخرب مبارزه شود.

 

انتهای پیام/#

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

داغ های مجازی

از سوی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری؛

بلیت ۵۸ میلیون تومانی اربعین تکذیب شد

17 نفر از شهدا کودک و 4 نفر نیز زن هستند

شهادت دومین دختر بچه فلسطینی در نوار غزه