خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 2247
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ - ۰۲:۱۶
منتظر فردا و فرداها نمانید

مراسم ویژه عروسی در دل روزهای کرونایی با میهمانان ویژه

مراسم ویژه عروسی در دل روزهای کرونایی با میهمانان ویژه
حالا که کرونا مانع وصال شما عروس و داماد دم بخت شده، فقرا را به یک مراسم ویژه دعوت کنید و با اطعام آن‌ها زودتر به خانه بخت بروید، اس.بی پرس هم خبر این مراسم بزرگ را جار خواهد زد تا همه بدانند چه کار بزرگی کرده‌اید.

اس.بی پرس ـ محمدرضا خزائی: دیروز خبری در خبرگزاری ایرنا می‌خواندم که در آن فرماندار دلگان از عقب افتادن بیش از 40 مراسم عروسی در دو ماه اخیر به‌منظور پیشگیری از کرونا خبر می‌داد. متأثر شدم. این جوان‌های دم بخت، آقای تازه‌داماد و خانم تازه‌عروس، با آرزوهای رنگارنگ و شیرین بسیار، انتظاری تلخ گستره این روزهایشان را دربر گرفته است.

 

از آن‌سو هم جان آدمی زاد در میان است. به‌هرحال ممکن است با این تجمعات تعدادی به مبتلایان کرونا در سیستان و بلوچستان اضافه گردد و شاید هم زبانم لال، عزیزی فوت کند. راه چاره چیست...

 

دوباره چشم به متن فرمایشات مقام معظم رهبری در سخنرانی ویژه نیمه شعبان افتاد؛ آنجا که بر وظایف هم‌زمان مردم و مسئولان نسبت به اقشار ضعیف در جامعه در ایام بحران کرونا تصریح فرمودند و پیشنهاد استفاده از فرصت ماه رمضان برای راه‌اندازی رزمایش عمومی به‌منظور مساعدت و کمک به نیازمندان را دادند.

 

هرچقدر هم مسئولین، ارگان‌های دولتی، سپاه و گروه‌های جهادی به توزیع بسته‌ها و سبدهای غذایی همت کنند، باز افراد و خانواده‌های بسیاری هستند که شب‌های متمادی، شکم‌گرسنه سر بر مرکب خواب می‌گذارند که شاید فردا روز بهتری باشد.

 

زوج‌های دم بخت! حالا که شما هم وصالتان به فردا و فرداها موکول شده، بیاید با این فقرا جشن عروسی‌تان را برگزار کنید. هزینه‌ای که قصد داشتید برای ماشین عروس، آتلیه، شام و ... صرف کنید، خرج مواد غذایی کنید که آرزوی شب‌های متعدد کودکی است که هر بار تبلیغات رنگارنگ و جورواجور تلویزیون را می‌بیند، دلش آب می‌شود.

 

آقای داماد دست عروس خانم را بگیر، از یکی از اقوام نزدیک هم بخواه دوربین موبایلش را روشن کند؛ به بازار بروید و تا جایی که امکان دارد مایحتاج اساسی این خانواده‌های بی‌بضاعت را بخرید... با هر قلم کالایی که می‌خرید به یاد لبخند کودکان آفتاب‌سوخته هم استانی‌تان باشید که مدت‌هاست رنگ یک غذای گرم و خوشمزه را به چشم ندیده‌اند.

 

کیسه‌ها را که از اقلام پر کردید، کارت دعوت داخلشان بگذارید و آن‌ها را به مراسم جشن خود دعوت نمایید. کیسه‌ها را پشت ماشینی که الآن ماشین عروس شما به‌حساب می‌آید، بریزید و به دل جاده بزنید. یادتان باشد که از تمام این لحظات شیرین فیلم و عکس بگیرید که زیباترین مراسم عروسی جهان خواهد شد.

 

درِ خانه هرکدام از مهمان‌های مراسم که رسیدید از چهره خندان و زیبای آن‌ها برای خودتان عکس بگیرید، به‌هرحال آن‌ها مهمان ویژه‌ترین شب زندگی‌تان هستند. به آن‌ها بگویید که این غذا و میوه‌های شب عروسی‌تان است... بگویید زحمت پختن غذا با آن‌هاست... بگویید اگر میوه‌ها نشسته است به خاطر این بوده که دیرتر خراب شوند... بگویید آن بسته خرما و ماکارونی و ... برای شب‌های ماه رمضان است تا موقع افطار برای زندگی شما و خوشبختی‌تان دعا کنند.

 

بعد از مراسم هم با اجازه بزرگ‌ترها، دعای مهمانان ویژه و امید پروردگار زندگی مشترکات را آغاز کنید.

 

ما در خبرگزاری مردم سیستان و بلوچستان (اس.بی پرس) هم حاضریم خبر ازدواجتان را در تمام جهان جار بزنیم. ما خواهیم گفت که چگونه شما با اطعام فقرا، منع کرونا را کنار زدید و به خانه بختتان رفتید. خواهیم گفت که مهمانان ویژه‌ای داشتید و چه مراسم باشکوهی برگزار کردید.
 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha