خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 234
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۸:۰۴

آب ۳۴ روستای سیل‌زده همچنان قطع است

آب ۳۴ روستای سیل‌زده همچنان قطع است
همچنان آب ۳۴ روستای سیل‌زده جنوب این استان قطع است و تلاش برای برقراری شبکه آب‌رسانی به این روستاها ادامه دارد.

هم‌زمان با بارندگی‌های ۲۰ تا ۲۲ دی در سیستان و بلوچستان به‌ویژه نیمه جنوبی این استان آب ۳۶۹ روستا قطع‌شده بود که با تلاش تیم‌های شرکت آب و فاضلاب شبکه آب ۳۳۵ روستا مجدد به شبکه بازگشته است.

بر اساس برآوردهای اولیه خسارت سیلاب اخیر تاکنون افزون بر سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به بخش‌های مختلف این استان بوده است.

تمامی ظرفیت‌های استان برای کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده بسیج شده‌اند و مسئولان در کنار مردم به خدمات‌رسانی مشغول هستند.

افزون بر ۱۶۱ هزار آسیب‌دیده از سیلاب سیستان و بلوچستان از ۲۰ دی تاکنون توسط نجات گران جمعیت هلال‌احمر امدادرسانی شدند.

سامانه بارشی سیل‌آسایی که استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تأثیر قرارداد و وضعیت سیستان و بلوچستان را بسیار بدتر از دو استان دیگر کرد.

هم‌زمان با بارندگی‌های ۲۰ تا ۲۲ دی در سیستان و بلوچستان و جاری شدن سیلاب راه ارتباطی ۸۹۰ روستای این استان قطع شد که با تلاش شبانه‌روزی نیروهای امدادی، سپاه و بسیج ۸۶۰ مسیره بازگشایی‌شده است.

هم‌زمان با بروز سیلاب دستگاه‌های خدمات رسان همچون سپاه و نیروهای مسلح با بسیج امکانات به کمک مردم سیل‌زده این خطه از ایران اسلامی شتافتند و از کمک‌رسانی به آنان دریغ نکردند اما عمق فاجعه به حدی است که نیازمند عزم ملی و کمک همگان است.

سیل خروشان همدردی مردم در کنار خدمت‌رسانی مسئولان نهادهای مختلف در بحران‌های اخیر این حقیقت مهم را به اثبات رساند که در اوج آشفتگی‌ها و خطرات پیش‌بینی‌نشده، قدرت همدلی اثرگذاری ملموس و فراگیری دارد.

 

صدای مردم محروم سیستان و بلوچستان را بشنوید!
 

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha