خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 236
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۸:۱۶
برخی نقاط مستعد موجب خیزش موقتی گردوخاک

سرعت وزش باد در زابل به ۷۲ کیلومتر بر ساعت رسید

سرعت وزش باد در زابل به ۷۲ کیلومتر بر ساعت رسید
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با تشدید جریانات و وزش بادهای سرد شمالی بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۷۲ کیلومتر بر ساعت رسید.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، وزش این باد شدید در شهر زابل گردوخاکی به همراه نداشت اما در برخی نقاط مستعد موجب خیزش موقتی گردوخاک شد.

 

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه هم‌اینک سرعت وزش باد در زابل ۶۵ کیلومتر بر ساعت است، در این باره اظهار کرد: مهمترین پیامد این باد شدید کاهش دمای هوا در اکثر نقاط سیستان و بلوچستان بود به طوریکه صبح امروز دمای هوای ۱۹ شهرستان این استان نسبت به ۴۸ ساعت گذشته روند کاهش به خود گرفته است.

 

محمود دیانتی در ادامه گفت: بیشترین کاهش دمای رخ داده با ۷.۵ درجه سلسیوس مربوط به شهر زاهدان است که امروز کمینه دمای آن به حدود منفی سه درجه زیر صفر رسید.

 

وی افزود: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی انتظار می‌رود سرمای هوا و یخبندان شبانه همچنان تا فردا چهارشنبه در استان پایدار باشد.

 

دیانتی با بیان اینکه هم‌اینک آسمان سیستان و بلوچستان صاف تا کمی ابری است گفت: فردا در شمال، مرزشرقی، غرب و جنوب این استان وزش باد شدید از سمت شمال انتظار می‌رود.

 

وی با بیان اینکه دریای عمان نیز در این مدت مواج و متلاطم است افزود: از پنجشنبه روند افزایش دما برای اکثر نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.


 

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha